LM.plSportKoniec sezonu dla SPS Konspol Słupca. Trzecia porażka z Orłem

Koniec sezonu dla SPS Konspol Słupca. Trzecia porażka z Orłem

W trzech setach przegrali ostatni mecz sezonu siatkarze SPS Konspol Słupca. Tym samym słupczanie ulegli w play-offach LBS Bank KS Orzeł Międzyrzecz 0:3.

Mecz w Słupcy zespół Marka Jankowiaka musiał wygrać, by przedłużyć rywalizację w play-offach i zachować szansę na awans do turnieju półfinałowego. W dwóch pierwszych spotkaniach w Międzyrzeczu SPS Konspol był w stanie urwać tamtejszemu Orłowi tylko po jednym secie. Ostatnie spotkanie zakończyło się już wynikiem 0:3.

Pierwszy set, po początkowej grze punkt za punkt, przyniósł przewagę przyjezdnych. Orzeł prowadził nieznacznie, ale kontrolował wynik i spokojnie zwyciężył 25:21. Decydująca dla losów spotkania była jednak druga partia. Prowadzenie zmieniało się raz za razem i do rozstrzygnięcia seta potrzebna była gra na przewagi. Oba zespoły miały piłki setowe – SPS Konspol dwie, Orzeł cztery. Lepsi ostatecznie okazali się siatkarze z Międzyrzecza triumfując 30:28.

Trzeci set był już tylko formalnością. Goście wygrali go 25:19 i triumfowali w całym spotkaniu 3:0. Takim samym bilansem Orzeł wygrał play-offy, awansując do turnieju półfinałowego. Dla słupczan porażka w sobotę oznacza koniec sezonu.

SPS Konspol Słupca – LBS Bank KS Orzeł Międzyrzecz 0:3 (21:25, 28:30, 19:25)