Wybory 2024: Powyborcze układanki. Obywatele się wzmocnią, Adamów dalej wiceprezydentem?

LM.plSportDwa medale Skoczka Władysławów na zakończenie sezonu

Dwa medale Skoczka Władysławów na zakończenie sezonu

Ostatni start w tym roku mają za sobą zawodnicy Skoczka Władysławów. Z V Halowych Czwartków Lekkoatletycznych wrócili z dwoma medalami.

Zawody rozegrane zostały w poniedziałek w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Spale. Wystartowała w nich czwórka zawodników Skoczka Władysławów. Dwóch reprezentantów stanęło na podium.

Świetnie w biegu na 60 m spisał się Kamil Kmieć. Zawodnik Skoczka najpierw wygrał eliminacje, a następnie finał, notując czas 8,32 sek. i pokonując drugiego w klasyfikacji rywala o 0,47 sek. Złoty medal zdobył też Franciszek Grzymski. W finale biegu na 1000 m był pierwszy z wynikiem 3 min. 21. sek., pokonując najbliższego zawodnika o trzy sekundy.

Bez krążków ze Spały wróciła dwójka pozostałych reprezentantów Skoczka. Do finałów biegu na 60 m zakwalifikowała się Patrycja Berlińska. W decydującym starcie zawodniczka z Władysławowa była siódma z czasem 9,49 sek. Był to jej pierwszy start w tak poważnych zawodach. - Niestety jej ambitna postawa nie wystarczyła na zdobycie miejsca medalowego - oceniają trenerzy Skoczka Władysławów.

W finale biegu na 60 m znalazł się również Kornel Nijakowski. W decydującym biegu zanotował czas 3 min. 45 sek., zajmując piąte miejsce. - Kornel Nijakowski narzucił wysokie tempo w biegu na 1000 m. Niestety zapłacił za to na ostatnich metrach. Kornelowi gratulujemy odwagi i ambitnej postawy - komentują trenerzy.