LM.plSportIII Puchar Polski Juniorów Młodszych. Brąz Filipa Radocha

III Puchar Polski Juniorów Młodszych. Brąz Filipa Radocha

Szermierka

Jednym medalem dla Konińskiego Klubu Szermierczego zakończył się III Puchar Polski Juniorów Młodszych. Na najniższym stopniu podium stanął Filip Radoch.

Zmagania w Koninie Filip Radoch rozpoczął od serii zwycięstw w fazie grupowej. W fazie pucharowej szablista KKSz Konin pokonał Dominika Zubko (Zagłębie Sosnowiec) 15:3, Makarego Mosaka (Grodziski Klub Szermierczy) 15:9 i Adama Kaczmarczyka (KKSz Konin) 15:13. W półfinale koninianin uległ jednak Krzysztofowi Dowgierdowi (Hajduczek Olsztyn) 14:15, zdobywając ostatecznie brązowy medal.

Wysoko w klasyfikacji mężczyzn znaleźli się jeszcze Kacper Malcer, który zajął piąte miejsce i Adam Kaczmarczyk, który uplasował się pozycję niżej.

Wśród kobiet żadna z reprezentantek KKSz Konin nie zdobyła medalu. Najwyżej uplasowała się Hanna Skiba. Koninianka dotarła do ćwierćfinału, gdzie uległa Gabrieli Markowskiej (KS Karabela) 12:15 i sklasyfikowana została na siódmym miejscu.