Wybory 2024: WIECZÓR WYBORCZY KONIN 2024 - II TURA

LM.plSportDruga porażka Startu Konin, Hagard Strzałkowo również bez punktów

Druga porażka Startu Konin, Hagard Strzałkowo również bez punktów

II liga

28:33 przegrał Start Konin wyjazdowe spotkanie ze Spartakusem Buk. Była to druga porażka koninian w tym sezonie. Mimo straty punktów drużyna Marka Salzmana utrzymała drugie miejsce w tabeli II ligi.

Spotkanie w Buku od pierwszych minut było bardzo wyrównane. Przez długi czas wynik oscylował wokół remisu. Spartakusowi w pierwszej połowie udało się w pewnym momencie wyjść na prowadzenie 9:6, ale koninianie te straty odrobili i sami nawet zaczęli przeważać jedną bramką. Do przerwy minimalnie lepsi okazali się gospodarze, zwyciężając 16:15.

Grą bramka za bramkę rozpoczęła się również druga połowa. Po 40. minucie przewagę ponownie uzyskał Spartakus. Zespół z Buku wyszedł na prowadzenie 23:20, którego nie oddał już do końca spotkania. W kolejnych minutach gospodarze jeszcze powiększyli przewagę, by ostatecznie wygrać 33:28.

Obie ekipy stworzyły fantastyczne widowisko. To było przez większość czasu spotkanie na remisie. Buk okazał się bardziej skuteczny, a my zagraliśmy słabiej w obronie. Musieliśmy grać jedną trzecią meczu jednego zawodnika mniej. Buk, pomimo ostrej gry, tych kar miał jedynie cztery – oceniają mecz zawodnicy i trenerzy Startu Konin na swoim profilu FB.

Była to druga porażka koninian w tym sezonie. Start wciąż zajmuje drugie miejsce w tabeli II ligi z dorobkiem 23 punktów. Kolejne spotkanie w przyszłą sobotę, drużyna Marka Salzmana zmierzy się u siebie z KPR Środa Wlkp.

Spartakus Buk – Start Konin 33:28 (16:15)

Start Konin: Jakub Kujawiński, Przemysław Hejna – Adrian Franaszek (6), Adrian Grzelka (6), Marcel Urbański (6), Piotr Kołtunowicz (5), Adam Kujawiński (4), Tomasz Lorencki (1), Zbigniew Jarecki, Adam Śnihur, Paweł Dobry, Tomasz Garbarczyk, Krzysztof Zimny, Tomasz Trojanowski.

Bez punktów weekend kończy też Hagard Strzałkowo. Zespół Bartłomieja Zbytniewskiego mierzył się na wyjeździe z Polonią Trzebnica. Gospodarze od razu wyszli na kilkubramkowe prowadzenie, którego nie stracili już do końca spotkania. Do przerwy Polonia wygrywała 13:8, a po zmianie stron ta różnica wzrosła aż do czternastu bramek.

Hagard bez zmian zajmuje piąte miejsce w tabeli z dorobkiem dwunastu punktów. Kolejne spotkanie w przyszłą sobotę, drużyna ze Strzałkowa zmierzy się na wyjeździe z Liderem Swarzędz.

Polonia Trzebnica – Hagard Strzałkowo 35:21 (13:8)

Hagard Strzałkowo: Hubert Rogalski – Kamil Kaczmarek (6), Daniel Górecki (2), Dominik Nawrocki (8), Sebastian Bagrowski (1), Mateusz Kościński (2), Mikołaj Lange, Bartosz Grabowski (1), Michał Zerner, Oskar Zawodny (1), Dariusz Nawrocki.