LM.plSportĆwierćfinał nie dla MKS MOS Konin. Ale brawa za walkę

Ćwierćfinał nie dla MKS MOS Konin. Ale brawa za walkę

MP U13

Drugi mecz i druga porażka podczas MP U13 przydarzyła się koszykarkom MKS MOS Konin. Rywalki były skuteczniejsze, agresywniejsze w ataku i obronie i wygrały 59:35.

Drugie spotkanie podczas mistrzostw Polski w kategorii U13 koszykarki MKS MOS zaczęły lepiej niż wczorajsze. Gra toczyła się punkt za punkt, a o wygranej przez Katarzynki w pierwszej kwarcie zadecydowała słabsza końcówka. W kolejnej części gry nadal nie brakowało waleczności ze strony obu drużyn, co przełożyło się na sporo niecelnych podań i rzutów. Dopiero po blisko pięciu minutach trafiły torunianki i tylko z rzutu wolnego.

Przebieg drugiej połowy wyglądał tak, że gdy MKS MOS łapał kontakt, to rywalki zaraz odskakiwały. Taka pogoń trwała przez niemal całą trzecią kwartę. Aż do chwili, gdy Katarzynki odskoczyły na dziesięć punktów. Tego w ostatniej partii meczu nie udało się już odrobić i o dalszej rywalizacji w mistrzostwach chyba trzeba zapomnieć. Najwięcej punktów w konińskim zespole zdobył duet Maria Wróbel – Maja Olejniczak (odpowiednio 18 i 13).

Jutro ostatni mecz grupowy, o godz. 13.30 koninianki zmierzą się z 1KS Ślęza BFD Wrocław.

MKS MOS Konin – MMKS Katarzynki Energa Toruń.35:59 (9:14, 6:8, 14:24, 10:13)

MKS MOS: Zuzanna Rybkowska, Natalia Jędro, Natalia Kantarowska 2, Lena Walęcka 9, Maja Szulmińska, Joanna Kaszkowiak, Maria Wróbel 18, Michalina Kuczyńska 4, Maja Olejniczak 13, Antonina Studzińska, Łucja Nowacka, Maja Orchowska