LM.plSportAleksander Dziewa i Szymon Tomczak mistrzami Polski w koszykówce!

Aleksander Dziewa i Szymon Tomczak mistrzami Polski w koszykówce!

Koszykówka

Dwóch wychowanków MKS MOS Konin, Aleksander Dziewa i Szymon Tomczak wywalczyło złote medale mistrzostw Polski w barwach Śląska Wrocław w Energa Basket Lidze.

Tym samym poprawili wynik z zeszłego sezonu, gdy wywalczyli brązowe medale.W fazie zasadniczej zespół ze stolicy Dolnego Śląska zajął piąte miejsce. Dziewa został wybrany najlepszym polskim zawodnikiem EBL 2022, na parkiecie spędził średnio 22:02 minuty, zagrał w 42 spotkaniach i zdobył 520 punktów, a Szymon Tomczak na parkiecie spędził średnio 11:35, zagrał w 29 meczach i zdobył 106 punktów.

W ćwierćfinale Śląsk okazał się lepszy 3:1 od Enei Zastalu BC Zielona Góra, w półfinale 3:2 od Grupy Sierleccy Czarnych Słupsk. W finale Wojskowi wygrali z Legią Warszawa 4:1. W zeszłym sezonie w starciu z tą samą drużyną wywalczyli brąz. To kolejny sukces konińskich koszykarzy, którzy w mistrzostwach Polski mają już po dwa medale.