Skocz do zawartości
LM.plWiadomościZarabianie online - czy warto pracować w ten sposób?

Zarabianie online - czy warto pracować w ten sposób?

Materiał promocyjny

Dodano:
Zarabianie online - czy warto pracować w ten sposób?
materiał promocyjny

Zarabianie w internecie jest celem wielu osób. Bardzo często jednak trafiają one na niskojakościowe sposoby, gdzie zarobki są tak niskie, iż nie są praktycznie żadnym wynagrodzeniem. W internecie istnieje jednak wiele możliwości zarabiania pieniędzy porównywalnych z tymi etatowymi oraz prac popularnych prowadzonych jedynie online. Są one realną i ciekawą alternatywą dla pracy tradycyjnej w świecie rzeczywistym i w obecnym czasie warte rozważenia. Na czym można zatem zarabiać w internecie regularnie, legalnie i komfortowo? Poniżej prezentujemy kilka najciekawszych sposobów.

Copywriting - idealny sposób na dorobienie do pensji?

Copywriting to drugi bardzo ciekawy sposób na zarabianie w sieci. Obecnie internet, a co za tym idzie i serwisy internetowe rozwijają się bardzo szybko. Rośnie zatem zapotrzebowanie na nowe pisane treści, które są publikowane na stronach internetowych. Dostrzegając ten trend, możemy zostać copywriterem. Są to osoby, które piszą różnego rodzaju treści w sieci np. poradniki, artykuły tematyczne, recenzje, opisy produktów itp. Aby zostać copywriterem, nie trzeba mieć ukończonego specjalnego wykształcenia czy nawet doświadczenia. Głównym wymogiem jest umiejętność szybkiego pisania i ciekawego przelewania myśli na papier. Tworzenie treści pisanych można też wyćwiczyć. Ogólnie w branży tej panuje spora dowolność, a przede wszystkim liczą się umiejętności i jest to duży plus, gdyż umożliwia to pracę osobom bez dużego doświadczenia nawet w dużych firmach.

Jeśli chce zacząć zarabiać w internecie mamy kilka możliwości jako copywriter. Możemy pozostać freelancerami oraz samodzielnie oferować swoje usługi firmom czy agencjom. Możemy też tworzyć treści jako gotowe i sprzedawać je w sieci. Kolejnym pomysłem, który będzie wartym uwagi na początek, jest skorzystanie z portali dla copywriterów, gdzie pojawiają się regularnie zlecenia, które możemy wykonywać. Jeśli zależy nam na bardziej regularnym typie pracy, możemy aplikować na stanowisko copywritera w agencjach SEO czy marketingowych. Otrzymamy tam najczęściej umowę zlecenie lub umowę o pracę i będziemy wykonywali teksty zlecone przez daną agencję. Zarabianie jako copywriter może przynieść spore zyski.

Zarobek za napisanie 1000 znaków — ok. kilku zdań może wynieść od kilku do nawet kilkunastu — kilkudziesięciu złotych. Pracując odpowiednio dużo oraz budując swoją markę np. jako pracownika lub freelancera i nawiązując kontakty biznesowe, możemy z czasem utrzymywać się z tego sposobu zarabiania.

Zarabiaj na zdjęciach - dodaj swoje zbiory do banków zdjęć!

Kolejny, sposobem na zarabianie w internecie zadowalających sum pieniędzy są banki zdjęć. Są to serwisy, gdzie z jednej strony klienci kupują fotografie, a z drugiej strony fotografowie wystawiaj na sprzedaż własne zdjęcia. Banki zdjęć są platformą łącząca klientów z autorami zdjęć — serwisem pośredniczącym w zakupie. Ogólnie istnieje wiele tego typu portali, a tych największych globalnych jest kilka. Zarabianie na takim portalu polega na tworzeniu zdjęć, grafik czy nagrań wideo, a następnie umieszczeniu ich na tych serwisach. Im większe portfolio zbudujemy tym więcej będziemy mogli sprzedawać i więcej zarabiać. Bardzo ważnym elementem takiego zarabiania pieniędzy jest to, że każde zdjęcie może być sprzedawane wielokrotnie lub jednorazowo. Za sprzedaż wielokrotną przy każdym zakupie otrzymamy ok. kilkudziesięciu centów, a za jednokrotne sprzedanie zdjęcia na wyłączność będziemy mogli otrzymać nawet kilkanaście — kilkadziesiąt dolarów.

Na portalach tego typu możemy dodawać dowolne rodzaje zdjęć. Każdy portal działa nieco inaczej i ma też nieco inne wymogi. Ogólnie należy robić dobrej jakości zdjęcia, odpowiednio wykadrowane i w odpowiednio dużej rozdzielczości. Korzystać z portali tego typu można dowolnie i niezależnie np. jak osoba prywatna. Proces dodawania zdjęć jest prosty. Wykonane fotografie wystarczy wgrać na serwis, opisać odpowiednimi tagami i poczekać na ich akceptację. Ten sposób zarabiania jest legalny, gdyż odprowadzamy nawet podatek od dochodów i podajemy swoje pełne dane osobowe. W ten sposób zarabiać możemy spore pieniądze niezależnie od tego, czy jesteśmy profesjonalnymi fotografami czy szukamy sposobu na pracę w sieci. Jest to pierwszy sposób w naszym zestawieniu, który łączy w sobie internetową możliwość zarabiania, ale i także działania w świecie rzeczywistym

Sprzedaż produktów bez prowadzenia firmy.

Dorobić możemy w ten sposób zarówno małe środki, jak i bardzo duże pieniądze, by docelowo założyć świetnie prosperującą markę internetową. W sieci istnieje kilka sposobów na rozpoczęcie sprzedaży, z pewnością są to platformy sprzedażowe np. Allegro, gdzie możemy sprzedawać różnorodne rzeczy. Oprócz Allegro, dostępne są też Amazon czy Ebay czy portale ogłoszeniowe. W takich misjach możemy wystawiać produkty, które chcemy sprzedać i sprawdzić czy ecommerce jest dla nas. Na portalach sprzedażowych obowiązuje przeważnie prowizja od sprzedanych przedmiotów lub za utworzenie oferty. Same portale ogłoszeniowe są darmowe.

Prowadzenie sklepu internetowego – dropshipping


Dropshipping jest ciekawą odmianą handlu internetowego. Polega ona na sprzedaży przedmiotów, których fizycznie nie posiadamy. W tej opcji wystawiamy na sprzedaż produkty, które posiadają hurtownie lecz płacimy za nie dopiero gdy jeden z nich zostanie sprzedany. Co lepsze zamawiamy jego dostarczenie po niższej cenie wprost z hurtowni do klienta. Całym procesem logistycznym zajmuje się hurtownia, Ty tylko masz przekazać jej dane do wysyłki wraz z informacją jaki produkt ma być wysłany.

To bardzo interesujące rozwiązanie dla osób nie mających środków na rozpoczęcie działalności oraz dający wiele możliwości poprzez wystawienie bardzo dużej ilości przedmiotów na sprzedaż. Wymaga on jednak dobrego poruszania się w internecie i wyszukania odpowiednich hurtowni jak i produktów.

Najlepszym sposobem jest stworzenie sklepu na własnej stronie internetowej lub przy pomocy specjalnej platformy sprzedażowej. W tej opcji tworzymy niezależny sklep internetowy, gdzie będziemy dodawali produkty i sprzedawali je niezależnie. W tej opcji musimy pamiętać jednak o reklamowaniu się i pozyskiwaniu klientów.

Cena rozpoczęcia prowadzenia sklepu internetowego w najtańszych opcjach to kosz ok. kilkuset złotych. Warto w tym przypadku rozważyć darmowy WooCommerce jako silnik sklepu oraz płatne wtyczki dostępne u wydawcy, dystrybutora oraz sprzedawcy dodatków do WordPress i WooCommerce - Wphocus.com

Korzystając z własnego sklepu internetowego, zyski jednak są również dużo większe niż przy innych sposobach zarabiania. Jest to więc sposób dający duże możliwości zarobkowe, ale i wymagający pewnych inwestycji. Warto skorzystać z niego, jeśli chcemy rozwijać swoją markę lub zainwestować pieniądze oraz gdy mamy czas i wiedzę z danej branży.

Własna strona internetowa - Czyli zarabianie na treściach

W internecie możemy zarabiać także na blogu, prowadząc go i rozwijając. Jest to ciekawy sposób dla osób znających się na stronach internetowych oraz lubiących tworzyć nowe projekty. Obecnie istnieje wiele możliwości monetyzacji ruchu internetowego, a stworzenie poczytnego bloga ma wiele zalet. Z pewnością mając jeden lub kilka serwisów, na które wchodzą czytelnicy, możemy zarabiać na wyświetlaniu im reklam. Możemy też oferować własne produkty do sprzedaży lub korzystać z afiliacji, czyli płatnego polecania innych produktów.

Kolejnym sposobem zarabiania na blogu jest dodawanie artykułów sponsorowanych z logiem i linkiem innych marek branżowych lub zostanie influencerem i samodzielne polecanie marek swoim odbiorcom. Możemy też pozyskiwać środki ze zbiórek i napiwków na rozwój projektu.

Praca związana z prowadzeniem blogów polega głównie na zakładaniu stron, ich pozycjonowaniu i optymalizacji czy regularnym uzupełnianiu contentem. W tej opcji tylko od nas zależy jak dużo czasu poświęcimy na prowadzenie blogów, oraz jak rozległy charakter przyjmie nasza praca. Prowadzenie wielu serwisów internetowych może dawać spore zyski, ale wymaga też pewnego doświadczenia, wiedzy i poświęcenia czasu.

W przypadku stron internetowych warto rozważyć programy affilacyjne. Jest to płatne polecanie produktów np. bankowych czy konkretnych marek odzieżowych, obuwniczych itd. Polega ona na tym, iż promujemy daną markę lub produkt, a gdy ktoś zakupi dany towar, my otrzymujemy prowizję. Wynosi ona od kilku złotych nawet do kilkuset w zależności od kategorii czy ceny produktu. W sieci istnieje wiele portali afiliacyjnych, gdzie możemy się zarejestrować oraz przeglądać oferty produktów do promowania. Są to produkty znanych marek, banków czy firm, które chcą zwiększyć sprzedaż właśnie dzieląc się prowizją z osobami pracującymi. Jeśli wiemy gdzie i jak promować dany produkt, możemy miesięcznie zarabiać spore sumy za polecanie takich produktów.

Praca tradycyjna, którą wykonasz zdalnie

Szukając pracy online, możemy również spróbować znaleźć naszą dotychczasową pracę, którą wykonywaliśmy w świecie rzeczywistym. O ile istnieje możliwość wykonywania jej w sieci, możemy zacząć szukać firm, które chcą zatrudniać osoby z danej branży online. Obecnie jest to szczególnie popularne w USA czy bardziej rozwiniętych krajach gdzie w walce o specjalistę czy w ramach obniżenia kosztów, wiele firm zatrudnia swoich pracowników online. Dzięki temu możemy pracować w swoim zawodzie np. grafika, montażysty czy wirtualnego asystenta zdalnie dla dowolnego kontrahneta na świecie. Oferty tego typu znajdziemy na standardowych portalach ogłoszeniowych. Możemy korzystać też z grup na Facebooku czy innych miejsc, gdzie znajdziemy tematykę pracy zdalnej w tradycyjnych zawodach. W przypadku zmiany sposobu wykonywania pracy warto poszukać ofert na zagranicznych grupach, jeżeli znasz angielski bardzo szybko odnajdziesz pracę w której zarobisz w obcedzięki czemu możemy podjąć pracę dla zagranicznej korporacji

Zostań influencerem - ciężka praca popłaca...

Bardzo podobnym sposobem na zarabianie w internecie jest pozostanie influencerem. Jest to osoba znana i rozpoznawalna w danej branży, która decyduje się w zamian za opłatę polecać i reklamować dane firmy czy marki. W tej opcji skupiać będziemy się na budowaniu własnej marki i wizerunku tak, aby móc go potem spieniężyć. Możemy robić to prowadzić konta na portalach społecznościowych czy na platformach takich jak YouTube. Budowanie marki to tworzenie treści tematycznych, reklamowanie się i pozyskiwanie odbiorców. Znając się na sporcie, możemy prowadzić na YT kanał z testami gadżetów sportowych czy vloga omawiając wydarzenia sportowe. Jeśli zdobędziemy już wystarczająco dużą popularność, możemy wyszywać reklamodawców, którzy będą skłonni zapłacić za promowanie się z naszego bloga, dodanie na nim swojego logo czy za polecenie marki przez nas. Influencerzy za jedną reklamę mogą zażądać od kilkunastu nawet do kilku tysięcy złotych w zależności od tematyki, platformy czy ilości fanów. Sposób ten jest dobrym rozwiązaniem, jeśli interesujemy się daną branżą czy tematyką i nie boimy się rozgłosu. W taki sposób możemy zacząć pracę w sieci, łącząc przyjemne z pożytecznym. Zarówno prowadzenie bloga, jak i bycie influencerem wymagać będzie od nas zaczekania na efekty, choć jeśli mamy czas będą one zapewne pozytywne.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole