Skocz do zawartości
LM.plWiadomościWaldemar Szygenda wciąż nie jest prezesem PWiK. Co dalej?

Waldemar Szygenda wciąż nie jest prezesem PWiK. Co dalej?

Dodano: , Żródło: LM.pl
Waldemar Szygenda wciąż nie jest prezesem PWiK. Co dalej?
PWIK

Od początku sierpnia prezesem Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Koninie miał zostać Waldemar Szygenda. Tak się jednak nie stało. W piątek zbierze się rada nadzorcza spółki, by decydować, co dalej.

W sierpniu funkcję prezesa Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Koninie miał objąć Waldemar Szygenda. Miał, choć już wcześniej były sygnały, że nie jest to pewne. Jak informowaliśmy w połowie lipca, Waldemar Szygenda miał problemy z rozwiązaniem kontraktu ze swoim obecnym pracodawcą. Ostatecznie funkcji w sierpniu nie objął.

Pełniącym obowiązki prezesa pozostaje Sławomir Kurek, kierownik Biura Nadzoru Właścicielskiego Urzędu Miejskiego w Koninie. Jak informuje magistrat, w piątek ma zebrać się rada nadzorcza spółki, by zdecydować, co dalej.

Waldemar Szygenda został zarekomendowany na stanowiska prezesa PWiK po tym, jak zwyciężył w konkursie zorganizowanym na to stanowisko. Otrzymał 25,6 pkt, najwięcej, spośród sześciu kandydatów. Drugie miejsce zajął dotychczasowy prezes spółki, Zbigniew Szymczak (22 pkt), a dalej uplasowali się: Waldemar Jaskólski (21,4 pkt), Radosław Szkudlarek (17,4 pkt), Maciej Ostrowski (14 pkt) i Marta Sobczak (8 pkt).

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole