Skocz do zawartości
LM.plWiadomościWakacje w regionie. Sprawdź co, gdzie i kiedy!

Wakacje w regionie. Sprawdź co, gdzie i kiedy!

Dodano: , Żródło: LM.pl
Wakacje w regionie. Sprawdź co, gdzie i kiedy!

Lato wcale nie oznacza wakacyjnego lenistwa. W Koninie i okolicach sporo się będzie działo. W każdy poniedziałek będziemy prezentować najważniejsze wakacyjne wydarzenia w regionie. Bądźcie na bieżąco!

 • Muzyczne podróże z MDK. Dzisiaj o godz. 20:00 w Muzeum Okręgowym w Koninie koncert „Z Nalepą do Nie-ba”. W repertuarze Tadeusza Nalepy wystąpi Nie-bo, zespół Roberta Lubery.
 • Otwórz okno na kulturę. Jutro (5 lipca) o godz. 18:00 na parkingu przy ul. Wiechowicza na Zatorzu pierwsze z cyklu spotkań z ulicznym teatrem. Zaprezentują się szczudlarze z „Etsumon” Afuma (Togo, Afryka) i specjalizujący się w sztuce akrobatycznej Joan Catala (Hiszpania) „Pelat”. Wstęp wolny.
 • 8 lipca o godz. 18:00 na Zamku w Muzeum Okręgowym w Koninie wernisaż malarstwa Rafała Olbińskiego.
 • Również w piątek, 8 lipca o godz. 22:00 na placu przed Konińskim Domem Kultury kolejne „Kino pod gwiazdami”. Tym razem widzowie obejrzą film „Pech to nie grzech”.
 • Kalendarz świąt nietypowych. W tym tygodniu będziemy obchodzić: 4 lipca –  Święto Hot Doga, 5 lipca – Dzień Bikini i Dzień Łapania za Biust, 6 lipca – Światowy Dzień Pocałunku oraz Dzień Radcy Prawnego, 7 lipca – Światowy Dzień Czekolady.
 • Centrum Kultury i Sztuki zaprasza 13 lipca od godz. 17:00 do 18:30 na warsztaty plastyczne z Renatą Bielińską, które odbędą się przy ul. Okólnej. Zajęcia, podczas których tworzone będą wakacyjne pejzarze, skierowane są do dzieci w wieku od 6 do 12 lat. Zapisy pod numerem tel. 63 274 66 00 w godzinach 8:00 - 15:30.
 • Koniński Dom Kultury zaprasza na warsztaty taneczne, plastyczne, filmowe i muzyczne. Udział w wakacyjnych zajęciach jest bezpłatny. Obowiązują zapisy w impresariacie KDK, nr tel. 63 211-31-11, w.29. Warsztaty trwają od 1 lipca do 26 sierpnia.
 • Letnie Warsztaty Artystyczne z Młodzieżowym Domem Kultury. Dzisiaj startują zajęcia dla dzieci z klas I – VI. Wśród atrakcji między innymi: wyjścia do kina Oskard, wyjazdy na warsztaty do Muzeum Okręgowego, wizyty w planetarium, zajęcia z florystką.
 • Wakacje z biblioteką. Do 15 lipca w Filii „Łężyn” gry stolikowe, puzzle, malowanki, czytanki, joga na świeżym powietrzu. Od 1 lipca do końca sierpnia Wypożyczalnia Zbiorów Audiowizualnych przy ul. Dworcowej udostępnia gry PS5 z goglami VR. Również przez całe wakacje, aż do 31 sierpnia Filia „Medyczna” prowadzić będzie wakacyjne łamigłówki – quiz wiedzy o Patronach Roku 2022. Natomiast Filia „Siódemka” zaprasza 7 lipca od godz. 10:00 do 12:00 na „Wakacje z bajkowozami”, gdzie najmłodsi poznawać będą świat przyrody w literaturze i wezmą udział w zajęciach plastycznych. Pozostałe letnie zajęcia w bibliotekach w lipcu: warsztaty „LATO”, czyli spotkanie z projektu „Co słonko widziało” – Wypożyczalnia dla Dzieci i Młodzieży przy ul. Dworcowej; Filia „Gosławice” – cukierek w bibliotece, czyli zajęcia i zabawy w oparciu o cykl książek o kocie Cukierku; Filia „Starówka” – „Smacznie, zdrowo, kolorowo” - zajęcia dla dzieci o roli zdrowego odżywiania w życiu człowieka; Filia „Starówka” – „Z książką przez świat”, czyli zajęcia dla dzieci promujące wiedzę o książce; Filia „Medyczna” – „Owocowe wakacje” – zajęcia związane z obchodzonym 1 lipca Międzynarodowym Dniem Owoców – dyskusje, zabawy plastyczne, wspólne przygotowanie sałatki owocowej.
 • BLISKOteka na bulwarze – 8 lipca od godz. 16:00 do 17:30 Letni koncert literacko-przyrodniczy. Tworzenie ogrodu (sadzenie roślinek, wykonanie owadów i kwiatków z papieru), rozpoznawanie roślin i wykonanie zielnika. Wystawka książek, czytanie wierszy i rozwiązywanie quizów.
 • Wakacje w Muzeum Okręgowym. Warsztaty dla rodzin z dziećmi lub indywidualnych chętnych odbywają się w każdą środę, punktualnie o 12:00. Już 6 lipca odbędą się warsztaty „Sztuka na wycieczce”. Uczestnicy poznają krótką historię makatki, cenionej i niegdyś popularnej ozdoby wielu domów. Następnie projektują własną makatkę. Stworzony na papierze projekt próbują przenieść przy pomocy farb akrylowych i pisaków do tkanin na płócienny workoplecak, tworząc unikatową i niepowtarzalną pamiątkę. Rezerwacja miejsc i więcej informacji pod numerami kontaktowymi Działu Naukowo-Oświatowego: 63 242 75 30, w. 11, 12 lub 513 616 358.
 • Wakacje w Przystani Gosławice. To jedyne miejskie kąpielisko ze strzeżoną plażą. Można tam wypożyczyć rowerki wodne, kajaki, łodzie wiosłowe. Jest też plac zabaw, siłownia zewnętrzna i boisko do siatkówki plażowej.
 • Wykąpać można się nad jeziorami w Ślesinie, Mikorzynie (przy plaży „Wityng” – dmuchany plac zabaw), Licheniu, Kleczewie, Trębach Starych i Wilczynie.
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole