Skocz do zawartości
LM.plWiadomościUtwory mistrza w interpretacji młodych. Szykuje się prawdziwa uczta

Utwory mistrza w interpretacji młodych. Szykuje się prawdziwa uczta

Dodano:
Utwory mistrza w interpretacji młodych. Szykuje się prawdziwa uczta

Młodzieżowy Dom Kultury w Koninie zaprasza na koncert Master of Music-Pat Metheny. 3 grudnia w MDK o 19.00 zabrzmi jazz w wykonaniu młodych, utalentowanych artystów.

Na scenie pojawią się muzycy z MDK Konin, konińskiej szkoły muzycznej, a także z Akademii Muzycznej w Poznaniu: Oliwia Szadkowska-fortepian, Wojciech Oliński- gitara, Hubert Kulig-perkusja oraz Mikołaj Kurtas-gitara basowa. Kierownictwo artystyczne nad przedsięwzięciem sprawuje Szymon Wieczorkiewicz, który zagra na kontrabasie. Artyści zmierzą się z repertuarem prawdziwej legendy.

Pat Metheny, amerykański gitarzysta, producent, aranżer, lider i założyciel jednej z najpopularniejszych i najciekawszych grup jazzu elektrycznego -Pat Metheny Group to bezsprzecznie jeden z najbardziej twórczych muzyków współczesnego jazzu. Mistrz barwy i nastroju, uznawany jest za jednego z najwybitniejszych przedstawicieli stylu fusion, w którym jazzowa wirtuozeria splata się z rockową ekspresją. Muzyka Methenyego nie daje się zakwalifikować do jednego gatunku i podoba się właściwie wszystkim-od koneserów jazzu po entuzjastów New Age. Pat Metheny ma w dorobku 28 płyt. Współpracował z wieloma artystami, np. z Davidem Bowie, z którym nagrał soundtrack do filmu Sokół i Anną Maria Jopek. W wyniku spotkania z polską wokalistką powstał album Upojenie.

Bilety na piątkowy koncert dostępne są w MDK.

 
Czytaj więcej na temat:muzyka, mdk, koncert, jazz
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole