Skocz do zawartości
LM.plWiadomościUtonął nastolatek z powiatu tureckiego

Utonął nastolatek z powiatu tureckiego

Dodano:
Utonął nastolatek z powiatu tureckiego

Tragedia w miejscowości Swoboda, pow. kaliski. W stawie po byłej żwirowni utonął 15-latek z gm. Kawęczyn, pow. turecki.

Dramat rozegrał się wczoraj po godz. 17:00. Jak donosi portal iturek.net, nad stawem wypoczywała grupa nastolatków z pow. tureckiego. Dwaj z nich postanowili wejść do wody, zaczęli się topić. Jednego z nich udało się wyciągnąć. Na poszukiwania drugiego ruszyli strażacy z Kalisza, druhowie OSP Lisków i Koźminek oraz Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Wodno-Nurkowego z Konina.

- Działania zastępów straży pożarnej  polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, zwodowaniu łodzi z silnikiem spalinowym będącej na wyposażeniu OSP Koźminek, a następnie prowadzeniu poszukiwań zaginionego mężczyzny z powierzchni wody, przy wykorzystaniu łodzi ratowniczej oraz podręcznego sprzętu – informuje Szymon Woźniak z KM PSP w Kaliszu. - Po przybyciu na miejsce zdarzenia SGRWN z Konina do poszukiwań włączono płetwonurka , który po ok. 10 minutach zlokalizował osobę poszkodowaną około 5 metrów od brzegu na głębokości 3,5 metra – dodaje.

Zespół Ratownictwa Medycznego, który pojawił się na miejscu podjął próbę reanimacji. Niestety nastolatka nie udało się uratować.

 

fot. KM PSP Kalisz

Utonął nastolatek z powiatu tureckiego
Utonął nastolatek z powiatu tureckiego
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole