Skocz do zawartości
LM.plWiadomości„Trudno jest zaspokoić każdą potrzebę”. Wójt Kramska z absolutorium i wotum zaufania

„Trudno jest zaspokoić każdą potrzebę”. Wójt Kramska z absolutorium i wotum zaufania

Dodano: , Żródło: LM.pl
„Trudno jest zaspokoić każdą potrzebę”. Wójt Kramska z absolutorium i wotum zaufania
gmina kramsk

„Rozwijamy się, budujemy, modernizujemy” – powiedział Marek Lidźbiński, przewodniczący Rady Gminy Kramsk gratulując wójtowi otrzymanego wotum zaufania oraz absolutorium.

Ubiegły rok to przede wszystkim inwestycje. Wśród nich warto wymienić: modernizację drogi w Pąchowie, chodnika przy ul. Kwiatowej w Kramsku, budowę chodnika w miejscowości Podgór i przy ul. Parcelowej w Rudzicy, przebudowę drogi Izabelin – Lutnia, budowę ulicy Winogronowej w Woli Podłężnej, remont drogi przy ul. Kolejowej w Kramsku czy budowę oświetlenia ulicznego wzdłuż drogi wojewódzkiej Bilczew i Kramsk. Samorząd otrzymał też pieniądze na modernizację oczyszczalni ścieków w Kramsku, czy cyfryzację Urzędu Gminy. Poza tym kramski samorząd przeznaczył prawie 1,5 mln zł na ochronę przeciwpożarową, w tym: dotacje na samochód OSP w Kramsku, budowę garażu OSP w Grąblinie i montaż instalacji fotowoltaicznych na sześciu jednostkach. W 2021 roku powstało również miejsce rekreacji – trybuny przy boisku w Woli Podłężnej i siłownia zewnętrzna w Anielewie. Za sukces ubiegłego roku trzeba uznać też utworzenie Centrum Usług Społecznych.

- To przez te inwestycje staramy się przyciągnąć do naszej gminy jak największą liczbę mieszkańców, którzy będą chcieli się tu osiedlić. Aby to się stało, pod przewodnictwem pana wójta, musimy podejmować decyzje – nieraz łatwe, ale czasem bardzo trudne. Dzięki temu jednak już ponad 40 mln zł udało się pozyskać ze środków zewnętrznych, a kolejne inwestycje warte setki milinów są szykowane – budowa kolei, mostu, dróg dojazdowych, budowa szkoły w Woli Podłężnej. Rozwijamy się, budujemy, modernizujemy!  – mówił Marek Lidźbiński.

Radni jednogłośnie zdecydowali o wotum zaufania, a później o absolutorium za wykonanie budżetu.

– Bardzo dziękuję za wynik głosowania i zdaję sobie sprawę, że zawiera on pozytywny naddatek. W gminie jest piętnaścioro radnych, jest trzydzieści sołectw i trzydziestu sołtysów, jest kilkadziesiąt organizacji, 11 400 mieszkańców. Trudno jest spełnić, zaspokoić każdą zgłaszaną potrzebę, nawet jeśli jest ona zasadna. W tym głosowaniu jest zrozumienie dylematów i ograniczeń, które jako wójt posiadam i dziękuję za tę ludzką wyrozumiałość – powiedział Andrzej Nowak. - Chciałbym złożyć podziękowania najbliższym współpracownikom. Dziękuję za inspiracje, za pomoc w rozwiązywaniu dylematów, za wskazywanie możliwej drogi, kiedy sam nie mogę jej znaleźć – dodał.

Wójt dziękował również za owocną współpracę wszystkim radnym i urzędnikom.

„Trudno jest zaspokoić każdą potrzebę”. Wójt Kramska z absolutorium i wotum zaufania
„Trudno jest zaspokoić każdą potrzebę”. Wójt Kramska z absolutorium i wotum zaufania
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole