Skocz do zawartości
LM.plWiadomościTrafili do aresztu za rozbój. Policja poszukuje trzeciego sprawcy

Trafili do aresztu za rozbój. Policja poszukuje trzeciego sprawcy

Dodano:
Trafili do aresztu za rozbój. Policja poszukuje trzeciego sprawcy
policja

Na trzy miesiące do aresztu trafiła para, która jest podejrzana o dokonanie rozboju na starszym mężczyźnie. Policja poszukuje trzeciego sprawcy.

Kilka dni temu przy ul. 650-lecia w Turku, 39-letnia kobieta i 45-letni mężczyzna dokonali rozboju na 76-latku. W trakcie policyjnego śledztwa ustalono, że używając przemocy i grożąc śmiercią zażądali pieniędzy od jadącego rowerem mężczyzny. Później napastnicy ukradli seniorowi torby z zakupami. Jak informuje policja w Turku, w tym zdarzeniu poza 39-latką i 45-latkiem brał udział trzeci, nieustalony dotąd mężczyzna.

- Prosimy wszystkich świadków zdarzenia o pomoc w ustaleniu tożsamości mężczyzny i kontakt w tej sprawie z dyżurnym Komendy Powiatowej Policji w Turku pod nr tel. 47 77 37 200 lub naczelnikiem Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Turku 47 77 37 271 – apeluje KPP w Turku.

Zatrzymana para, na wniosek prokuratury, trafiła do aresztu. Jak się okazało, 39-latka odpowie też za groźby pozbawienia życia kierowane pod adresem 18-latki, która w obawie przed uzbrojoną w scyzoryk kobietą, schroniła się w pobliskim sklepie. Napastniczka wtedy uszkodziła drzwi powodując straty w wysokości tysiąca złotych. Za popełnione przestępstwa zarówno 39-latce jak i 45-latkowi grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole