Skocz do zawartości
LM.plWiadomościTaneczna opowieść o naszym ciele – zobacz spektakl „UNBODY”

Taneczna opowieść o naszym ciele – zobacz spektakl „UNBODY”

Materiał promocyjny

Dodano:
Taneczna opowieść o naszym ciele – zobacz spektakl „UNBODY”
materiał promocyjny

„Ciało dźwigające zakupy w deszczu i wystrojone na wielkie wyjście. Ciało głodne i przejedzone. Drżące w histerycznym napięciu i sprężynujące w satysfakcjonującym treningu. Zagubione w obszernym ubraniu i prawie całkowicie odsłonięte” – tak o spektaklu „UNBODY”, który będzie można zobaczyć 23 października w CKiS DK Oskard, pisała w recenzji Hanna Raszewska-Kursa.

Natomiast Natalia Szafrankiewicz (taniecPOLSKA.pl) dodaje: „To ciało mierzy się też z innymi ciałami. W kontakcie z nimi oporuje lub się im poddaje, walczy i dominuje lub musi ustąpić. Ciała zderzają się ze sobą, jak krążące po stole bilardowym bile. Raz do siebie przywierają, innym razem odbijają. Zdarza się, że potrafią egzystować, utrzymać stabilność tylko w uścisku czy podporze, jak w ciekawej scenie, w której opierające się o siebie tancerki tracą równowagę i upadają natychmiast, gdy następuje moment rozłączenia. Scena ta odsyła do pięknego obrazu z Café Müller Piny Bausch.

Gorąco zapraszamy na spektakl o różnych stanach ludzkiego ciała. Gdy spoglądamy na ciało, widzimy skończoną, znaną wszystkim formę: para kończyn górnych i dolnych, harmonijna symetria, u czoła korpusu osadza się głowa, poniżej tułów. Nie można jednak założyć, że każda sylwetka jest identyczna. Twórczynie spektaklu, tancerki z Hertz Haus, pokazują nam, że ciało jest nieskończenie różne. Tak więc istnieje więcej niż tylko jeden sposób fizycznego bycia człowiekiem. Spektakl „UNBODY” jest studium ciała, rozłożeniem go na czynniki i sprawdzeniem, co ta zmiana daje.

Organizatorem Polskiej Sieci Tańca jest Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Bilet w okazyjnej cenie 20 zł w kasie Oskardu oraz na https://www.ckis.konin.pl/polska-siec-tanca-unbody-hertz-house/

Taneczna opowieść o naszym ciele – zobacz spektakl „UNBODY”
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole