Skocz do zawartości
LM.plWiadomościRecyklingowy ogród magiczny, czyli nieszablonowo na starówce

Recyklingowy ogród magiczny, czyli nieszablonowo na starówce

Dodano:
Recyklingowy ogród magiczny, czyli nieszablonowo na starówce

W Willi Wenedy na konińskiej starówce zapowiadają się ciekawe, nieszablonowe wydarzenia.

- Koniec świata nie musi być przerażający. Na pewno nie będzie nudny. Może być inspiracją i motywem przewodnim sztuki, jaką tworzy recyklingowa marka modowa Prepostevolution we współpracy z Madam Miko – zapowiadają organizatorzy trzydniowego wydarzenia w Willi Wenedy oraz w przestrzeni starówki. - Dom Janiny Wenedy. Willa Weneda przy wsparciu artystów z Konina, zaprasza wszystkich na trzydniową artystyczną akcję łączącą recykling, muzykę, fotografię i modę.

Autorem recyklingowych postaci jest Marcin Urzędowski. Po 17 latach bębnienia, pod wpływem impulsu, spontanicznie zrodzonej myśli w maju 2017 roku, powołał do życia markę modową o nazwie PREPOSTEVOLUTION. Pierwotną inspiracją w tworzonych kostiumach i stylizacjach była postapokaliptyczna wizja końca świata i jej tajemnicze, nieznane ludzkości konsekwencje. Zabawa formą, charakteryzacją, kolorem, wszystko to było dla artysty niesamowitą przygodą, ale brakowało mu w tym kontekstu, filozofii, czegoś, co wykracza poza sferę plastyczną powstających w domowej pracowni kostiumów. Rok 2020, niespodziewane zamknięcie w kwarantannie, utrata możliwości koncertowania, pandemiczna rzeczywistość - wszystko to doprowadziło do stworzenia niezwykłych recyklingowych masek i stworów o nazwie PLEŚNIAKI. To właśnie nimi Marcin Urzędowski , muzyk perkusyjny, niespokojny duch, pragnie się podzielić zapraszając w przestrzeń recyklingowego ogrodu magicznego.

Madam Miko - artystyczna dusza, od ponad 20 lat związana ze sztuką fotografii, szczególnie w dziedzinie portretu. Na co dzień prowadzi studio fotograficzne, w którym realizuje się w fotografii rodzinnej oraz kobiecej. Z pasją uczestniczy w sesjach artystycznych tworząc bajkowe kadry na pograniczu rzeczywistości. Pasjonatka wszelkich form sztuki i kreacji, otwarta na artystyczne doświadczenia. Mistrzyni fotograficznej improwizacji. Kasia i Marcin wspólnie oddali się cudowi kreatywności, łącząc swoje pasje w jeden artystyczny twór. Bajkowe kadry splatają się z silnymi postaciami tworząc unikatowe artystyczne projekty.

Wtorek, 25 sierpnia 2020

19:00 – 22:00

Wernisaż wystawy "Recyklingowy Ogród Magiczny"

Środa, 26 sierpnia 2020

12:00 – 15:00

Uliczny performance - 10 postapokaliptycznych postaci przemierza ulice Konina w poszukiwaniu tajemniczego stwora.

19:00 – 19:30

Muzyczny flashmob "Łączą Nas bębny"- Plac Wolności w Koninie, współorganizator Restauracja Pepe Nero 

Czwartek, 27 sierpnia 2020

12:00 – 15:00

Recyklingowy ogród magiczny w Willi Weneda - tworzenie postaci z recyklingu

17:00 – 19:00

Finisaż wystawy. 

 

 

1598435669-x9jy0g-recykling1.jpg
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole