Skocz do zawartości
LM.plWiadomościRadni podjęli decyzję ws. bloku na Chorzniu. Nie było jednomyślności

Radni podjęli decyzję ws. bloku na Chorzniu. Nie było jednomyślności

Dodano: , Żródło: LM.pl
Radni podjęli decyzję ws. bloku na Chorzniu. Nie było jednomyślności
Chorzeń

Budynku wielorodzinnego przy ul. Szafirkowej, przynajmniej na razie, nie będzie. Radni nie zgodzili się z wnioskiem inwestora złożonym na podstawie lex deweloper.

Radni Konina nie zgodzili się na budowę domu wielorodzinnego przy ul. Szafirkowej na Chorzniu. Wniosek o lokalizację takiej inwestycji złożył właściciel terenu, Luxbud Invest, korzystając z tzw. lex deweloper. Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego przewidywał tam budowę domów jednorodzinnych, ale deweloper miał w planach postawienie tam budynku z 48 lokalami mieszkalnymi. Protestowali przeciwko temu mieszkańcy okolicznych bloków.

Przeciw tej inwestycji była większość Rady Miasta Konina – wszyscy radni PO (w tym Marek Cieślak, który na poniedziałkowej komisji głosował za, ale jak wyjaśniał w środę – przez pomyłkę), niemal wszyscy radni PiS (nieobecny był Dominik Szopa, za głosował Jacek Kubiak, ale najprawdopodobniej pomylił się), Tadeusz Piguła z Lewicy, Barbara Musiał ze Wspólnego Konina oraz niezrzeszony Jarosław Sidor. Wstrzymały się radne Wspólnego Konina: Emilia Wasielewska i Monika Kosińska oraz radni Lewicy: Tomasz Andrzej Nowak i Tadeusz Wojdyński. Za wnioskiem inwestora byli jedynie niezrzeszony Jakub Eltman i Maciej Ostrowski (Wspólny Konin) oraz wspomniany już Jacek Kubiak z PiS.

Za decyzję radnych dziękował jeden z przedstawicieli protestujących mieszkańców Stanisław Wiśniewski: – Chciałem podziękować wszystkim radnym, że wysłuchali nas, mieszkańców.  

Decyzja radnych blokuje na ten moment budowę domu wielorodzinnego przez inwestora, ale deweloper wciąż na działkach przy ul. Szafirkowej będzie mógł postawić domy jednorodzinne (w tym bliźniaki). Jest to bowiem zgodne z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego. Inwestor na razie nie komentuje decyzji Rady Miasta Konina.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole