Skocz do zawartości
LM.plWiadomościRadna rozczarowana. Zastępcy prezydenta jest przykro. Winna Grójecka

Radna rozczarowana. Zastępcy prezydenta jest przykro. Winna Grójecka

Dodano:
Radna rozczarowana. Zastępcy prezydenta jest przykro. Winna Grójecka
Drogi

O ulicę Grójecką upomniała się na sesji radna Katarzyna Jaworska. Uważa, że odsunięcie remontu tego odcinka to wykluczenie tamtejszych mieszkańców Konina.  

Chodzi o to, że fundusze przeznaczone na remont Grójeckiej zostały przesunięte na modernizację innej drogi, w tym samym okręgu.  

- Jestem tym rozczarowana, bo ten projekt znalazł się w planach inwestycji osiedlowych na 2022 rok. Jest mi przykro, że akurat ta ulica nie będzie modernizowana. Znajduje się w obszarze, który jest najbardziej zaniedbany inwestycyjnie w całym Koninie – powiedziała podczas sesji radna Katarzyna Jaworska. - Pan prezydent wysłuchał przecież mieszkańców i widział ich rozgoryczenie. Muszę przyznać, że jako radna, nie spotkałam jeszcze tak zdeterminowanej, skonsolidowanej i zaangażowanej grupy mieszkańców. Oni nie wnioskują, aby postawić tam jakieś ławki, z których będzie płynęła muzyka Chopina, zawiesić kolorowe lampiony albo postawić fontannę, ale od lat proszą o utwardzenie ulicy. Marzą o tym, aby po wielu latach można było tam przejechać samochodem bez tumanów kurzy, bez dziur w ulicy.

Radna wyraziła nadzieję, że jeszcze w tym roku uda się znaleźć fundusze na remont tej ulicy. -  Aby ludzie mogli się poczuć pełnoprawnymi mieszkańcami. Mówią mi, że w tej chwili się czują gorszej kategorii. Mieszkają prawie na granicach miasta, ale tutaj płacą podatki.

Na odpowiedź Pawła Adamowa, zastępcy prezydenta Konina nie trzeba było długo czekać.

- Jest mi przykro, że w taki sposób stawia pani tę sprawę. W programie inwestycji osiedlowych, który został uchwalony są przecież dwie pozycje, które pani zgłaszała z tego obszaru, czyli ulica Marii Skłodowskiej-Curie i Grójecka – powiedział Paweł Adamów. - Wiemy jednak jakie obowiązują teraz ceny wykonawcze. Na remont ulicy Marii Skłodowskiej-Curie mieliśmy zarezerwowane 600 tys. złotych i musimy dołożyć kolejne 150 tys. Na Grójecką mieliśmy 150 tysięcy złotych, a wychodzi nam w tym momencie pół miliona. Albo nie zrobimy obydwu inwestycji albo na razie wstrzymamy się z Grójecką i te 150 tys. zł. dołożymy do Marii Skłodowskiej-Curie. Sama pani radna przyzna, że to ważna inwestycja.

Zastępca prezydenta nie ukrywał w emocjonalnym wystąpieniu, że oczekiwałby współpracy w tym zakresie od radnych. Zapewnił, że Grójecka musi poczekać, na pewno będzie modernizowana. Jest elementem programu inwestycji osiedlowych. - Akurat pani inwestycje zostały uwzględnione, a zabrzmiało to jakbyśmy zbagatelizowali te sygnały – podsumował Paweł Adamów.

Radna rozczarowana. Zastępcy prezydenta jest przykro. Winna Grójecka
Radna rozczarowana. Zastępcy prezydenta jest przykro. Winna Grójecka
Radna rozczarowana. Zastępcy prezydenta jest przykro. Winna Grójecka
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole