Skocz do zawartości
LM.plWiadomościZ magistratu do spółki miejskiej. Przyszło nowe?

Z magistratu do spółki miejskiej. Przyszło nowe?

Dodano:
Z magistratu do spółki miejskiej. Przyszło nowe?

Od dziś Waldemar Jaskólski oficjalnie kieruje konińskim Przedsiębiorstwem Wodociągów i Kanalizacji. W siedzibie firmy podpisał umowę na 5 najbliższych lat.

Nowy prezes PWiK pracował ostatnio w konińskim magistracie jako kierownik Wydziału Obsługi Inwestora Urzędu Miejskiego. Ma doświadczenie w zarządzaniu firmami. Przez ponad 30 lat pełnił funkcje prokurenta, kierownika, dyrektora, członka zarządu, prowadził też własną działalność gospodarczą. Zarządzał hotelami i ośrodkami wypoczynkowo - konferencyjnymi, zakładami produkcyjnymi. Jak sam podkreśla – interesuje się gospodarką obiegu zamkniętego, segregacją i zagospodarowaniem odpadów oraz kwestią utrzymywania porządku w obiektach publicznych. Z Urzędem Miejskim w Koninie związany jest od czterech lat, z czego większość jako kierownik wydziału odpowiedzialnego za pozyskiwanie inwestorów dla miasta. Nowy prezes PWiK ukończył studium podyplomowe: Marketingowe zarządzanie przedsiębiorstwem oraz Akademię Rolniczą w Poznaniu. Odbył kilkadziesiąt kursów i szkoleń dla kadry zarządzającej, a także technologicznych. Włada trzema językami obcymi. Działa też społecznie m.in. w Stowarzyszeniu Lokalna Organizacja Turystyczna MARINA w Koninie.

Przypomnijmy - do ogłoszonego przez prezydenta konkursu przystąpiło sześć osób. Komisja zarekomendowała najpierw Waldemara Szygendę, który jednak nie zdecydował się objąć tej funkcji. Po kilku miesiącach prezydent zaproponował Radzie Nadzorcze Waldemara Jaskólskiego, który również uczestniczył w konkursie i zajął trzecie miejsce. Wyprzedził go dotychczasowy prezez PWiK Zbigniew Szymczak.

Fot. PWiK Konin

Zobacz także: Nasze Sprawy. Zarobki prezesów spółek i sprzeciw radnych PiS

Czytaj więcej na temat:pewik , konin, nowy prezes
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole