Skocz do zawartości
LM.plWiadomościPrezydent o marszu antyszczepionkowców: „Idą w poprzek nauce”

Prezydent o marszu antyszczepionkowców: „Idą w poprzek nauce”

Dodano: , Żródło: LM.pl
Prezydent o marszu antyszczepionkowców: „Idą w poprzek nauce”

Prezydent Konina Piotr Korytkowski odniósł się do organizowanego w Koninie protestu antyszczepionkowców. - Idą w poprzek nauce i dorobkowi świata, który osiągnęliśmy. Niestety, część społeczeństwa to kupuje.

W piątek w starej części Konina planowany jest protest środowisk antyszczepionkowych. Łącznie zgłoszone zostały aż trzy zgromadzenia publiczne na placu Wolności i ul. Wiosny Ludów, a także czwarte - przemarsz ulicami starej części miasta.

Do planowanych protestów odnieśli się w piątek włodarze Konina. - Powiem wprost i wyraźnie: jestem załamany tym, że są ludzie, którzy wierzą, że Ziemia jest płaska. Smutno mi, że takie banialuki opowiadają wszystkim innym. Jeżeli ktoś chce żyć w ciemnogrodzie to niech żyje. Natomiast jeżeli ktoś chce czerpać z rozwoju i nauki niech się po prostu szczepi - mówił zastępca prezydenta Konina Witold Nowak.

- Mamy nadzieję, że to zgromadzenie odbędzie się w pokojowej atmosferze i że nie będzie zainteresowania naszych mieszkańców osobami, które mają inne spojrzenie na życie i idą w poprzek nauce i dorobkowi świata, który osiągnęliśmy. Niestety, część społeczeństwa to kupuje - mówił natomiast prezydent Piotr Korytkowski. - Apeluję do wszystkich, by się szczepili, by nie słuchali rzeczy, które są kompletnie mityczne, które można włożyć między bajki.

Dlaczego miasta wydało więc zgodę na organizację zgromadzeń? Jak przekonywał Witold Nowak, samorząd ma niewiele do powiedzenia w tej kwestii. - Szczególnie po tych zmianach przepisów, które nastąpiły bodajże dwa lata temu samorządy mają bardzo ograniczoną rolę jeżeli chodzi o zgromadzenia publiczne.

- Naszą najlepszą odpowiedzią na to, co będzie się działo w związku z tym protestem, jest to, że podczas Jarmarku św. Bartłomieja organizujemy kolejny punkt szczepień - mówił zastępca prezydenta Konina. 21 i 22 sierpnia od godz. 8.00 do godz. 13.00 w budynku Urzędu Miejskiego przy placu Wolności w Koninie zaszczepić się będzie można jednodawkową szczepionką Johnson&Johnson.

Prezydent o marszu antyszczepionkowców: „Idą w poprzek nauce”
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole