Skocz do zawartości
LM.plWiadomościOstatni dzwonek, żeby skorzystać z programu „Dobry start”

Ostatni dzwonek, żeby skorzystać z programu „Dobry start”

Dodano: , Żródło: LM.pl
Ostatni dzwonek, żeby skorzystać z programu „Dobry start”
wyprawka dla ucznia

Jeszcze tylko do jutra można składać wnioski o wypłatę szkolnej wyprawki w ramach programu „Dobry start”. Do tej pory w Wielkopolsce wpłynęło ponad 305 tysięcy wniosków o wypłatę świadczenia dla przeszło 432 tysięcy dzieci.

W trwającym roku szkolnym wniosek o świadczenie w wysokości 300 zł można składać tylko drogą elektroniczną, czyli za pomocą Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, bankowości elektronicznej lub portalu Emp@tia. Obsługą programu „Dobry start” od tego roku zajmuje się Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

- W województwie wielkopolskim wpłynęło ponad 305 tysięcy wniosków o wypłatę świadczenia dla przeszło 432 tysięcy dzieci. Do połowy listopada, ZUS wypłacił Wielkopolanom ponad 422 tys. świadczeń na kwotę prawie 127 mln zł – informuje Marlena Nowicka, regionalna rzeczniczka ZUS w województwie wielkopolskim.

Wnioski na dziecko uczące się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20. roku życia lub 24 lat w przypadku dzieci z niepełnosprawnościami, można składać tylko do końca listopada. Szczegółowe informacje można otrzymać na specjalnej infolinii, pod numerem 22 290 22 02, w dni robocze (pn.–pt.) w godz. 8.00 –15.00, a także umawiając się na e-wizytę w ZUS przez internet: www.zus.pl/e-wizyta.

Przeczytaj również:Dwa dni na wyprawkę
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole