Skocz do zawartości
LM.plWiadomościNie będziecie się nudzić latem w mieście. Ciąg dalszy atrakcji w Koninie

Nie będziecie się nudzić latem w mieście. Ciąg dalszy atrakcji w Koninie

Dodano:
Nie będziecie się nudzić latem w mieście. Ciąg dalszy atrakcji w Koninie

Poza czerwcowymi Dniami Konina, włodarze zapowiedzieli na lato szereg imprez kulturalnych, sportowych, rekreacyjnych.  

Podczas wakacji powtórzony zostanie cykl plenerowych spektakli pod hasłem „Otwórz okno na kulturę”. W zeszym roku trzy, w tym pięć przedstawień w różnych częściach Konina. Warto wówczas otworzyć się na kulturę.  

Konińska biblioteka w ramach cyklu „Konin lubi książki 7” zaprasza 13 czerwca na spotkanie autorskie z Michałem Rusinkiem, byłym sekretarzem Wisławy Szymborskiej.

Jeszcze pod koniec maja w parku Chopina powrót do Zaczarowanego Dnia Dziecka. Tę plenerową imprezę przerwała pandemia, ale Młodzieżowy Dom Kultury wraz z partnerami znowu zaprasza do wspólnej zabawy pod hasłem „Witajcie w naszej bajce”. 29 maja, od 14.00 koniński park zamieni się w jedną wielką bajkę.  - Zapraszamy dzieci i ich zapracowanych rodziców – mówi Zenona Sroczyńska, kierownik Wydziału Kultury i Spraw Społecznych.

Na koncertowe rozpoczęcie wakacji zaprasza Koniński Dom Kultury, w którym 24 czerwca odbędzie się koncert „Byłaś serca biciem”.  - To inicjatywa  Mariusza Urbaniaka, właściciela Studia Piosenki Estradowej Hit, który zaprosił do tego projektu znanych artystów, między innymi Danutę Błażejczyk, Rafała Szatana i konińskich młodych artystów. Wejściówki będą do odbioru w KDK – zachęca Zenona  Sroczyńska.

Na muzyczne podróże zaprasza Młodzieżowy Dom Kultury. To kontakt z muzyką świata w pięknych okolicznościach przyrody, czyli na terenie skansenu Muzeum Okręgowego w Koninie. Dwa koncerty w lipcu i dwa w sierpniu, pod muzycznym kierownictwem Szymona Wieczorkiewicza: 4 lipca – kraina bluesa, 18 lipca – jazz , 8 sierpnia – Maniucha i Ksawery Wójciński, którzy zabiorą na ukraińskie Polesie, 29 sierpnia – muzyka żydowska.

Poza tym w czasie wakacji filmowe emocje w plenerowym kinie na placu przed  KDK, jak i dobre filmy na bulwarze nadwarciańskim. W sierpniu jarmark św. Bartłomiej na placu Wolności i przyległych uliczkach. Poza tym projekty, które dostały dofinansowanie w ramach konkursuna organizacje imprez dla mieszkańców Konina.  Warto jeszcze dodać, że na 26 czerwca premię spektaklu „Sztetl” zapowiada  Koniński Teatr Tańca. Prezentacja odbędzie się na placu za konińską synagogą.    

A z imprez sportowo – rekreacyjnych należy wymienić nocny bieg Milowego Słupa - 25 czerwca. Trasa podobna jak w ubiegłym roku: 10 km dla biegaczy, 5 km dla amatorów kijków. Start o 21.00. Zapisy trwają do 12 czerwca. A 3 lipca w Koninie odbędzie się triathlon. Z kolei między 25 czerwca a 3 września w planach są cztery spływy kajakowe pod hasłem „Złap za wiosło”.

- Poza tym sporo wydarzeń przygotowanych przez organizacje pozarządowe, czy kluby sportowe. Będzie tego sporo  – mówi Witold Nowak, zastępca prezydenta Konina. 

 

 

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole