Skocz do zawartości
LM.plWiadomościMniej uchodźców. Punkt zmienia lokalizację

Mniej uchodźców. Punkt zmienia lokalizację

Dodano:
Mniej uchodźców. Punkt zmienia lokalizację

Poznański punkt informacyjny dla uchodźców z Ukrainy zmienia lokalizację.

Ze względu na zmniejszoną liczbę uchodźców z Ukrainy, punkt informacyjny, który znajdował się na starym dworcu PKP, od 22 sierpnia będzie przeniesiony do pawilonu nr 2 na Międzynarodowych Targach Poznańskich.

Dzięki temu uchodźcy z Ukrainy będą mieli zapewnioną kompleksową pomoc w punkcie recepcyjnym, gdzie mogą uzyskać niezbędne informacje na temat pobytu w Polsce oraz m.in. otrzymać i zarejestrować kartę SIM. Zainteresowani mogą liczyć również na ciepły posiłek, opiekę medyczną, możliwość wykonania szczepień, skierowanie do tymczasowego miejsca zakwaterowania, poradę prawną, czy też pomoc psychologa. Na terenie pawilonu znajduje się również strefa zabaw dla dzieci, miejsce na tymczasowy odpoczynek oraz sanitariaty. Punkt recepcyjny znajduje się w obiekcie zamkniętym, co daje również większą gwarancję bezpieczeństwa. Droga z dworca do punktu recepcyjnego została oznakowana.

Dotychczasowy punkt był koordynowany przez Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych w ramach umowy z Wielkopolskim Urzędem Wojewódzkim w Poznaniu. Od dnia wybuchu wojny w Ukrainie w całym kraju podjęte były działania, które miały zapewnić schronienie i bezpieczeństwo obywatelom Ukrainy. Już 26 lutego w Poznaniu uruchomiony został punkt informacyjny. Wojewoda na bieżąco monitoruje sytuację i dostosowuje działania do potrzeb.

Fot. Archiwum 

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole