Skocz do zawartości
LM.plWiadomościMieszkańcy czekali na to od dawna. Ślesin jest przygotowany!

Mieszkańcy czekali na to od dawna. Ślesin jest przygotowany!

Dodano: , Żródło: LM.pl
Mieszkańcy czekali na to od dawna. Ślesin jest przygotowany!
gmina ślesin

Ślesiński Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej od jutra zacznie przyjmowanie wniosków od osób zainteresowanych dodatkiem węglowym. – Bardzo na to czekaliśmy – podkreśla burmistrz Mariusz Zaborowski.

Dodatek węglowy będzie wynosił 3 tys. zł. Trafić może do gospodarstw, które ogrzewane są m.in. kotłem na paliwo stałe, kominkiem, kozą, kuchnią węglową lub piecem kaflowym. Warunkiem uzyskania dodatku jest wpis lub zgłoszenie źródła ogrzewania do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków, a będzie on przysługiwał tym, którzy nie kupili węgla po cenie 996,60 zł brutto za tonę.

Rozporządzenie w sprawie dodatku węglowego zostało podpisane wczoraj. Gmina Ślesin przygotowywała się do tego już od jakiegoś czasu.

– Organizowaliśmy się dużo wcześniej, bo sporo osób dopytywało o dodatek węglowy. W naszej gminie zainteresowanych może być nawet ponad 4 tysiące osób – mówi Mariusz Zaborowski. – Bardzo czekaliśmy, żeby można było składać wnioski. Cieszymy się, że od jutra będziemy je przyjmować. Wiele osób martwi się co będzie zimą. To wsparcie jest ważne – dodaje.

Wnioski od jutra (18 sierpnia) będzie można składać w siedzibie MGOPS przy ul. Kleczewskiej w Ślesinie. Gmina liczy, że rządowe wsparcie będzie na bieżąco spływać do kasy gminy, bo ta na wypłatę dodatku wnioskodawcy będzie miała 30 dni.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole