Skocz do zawartości
LM.plWiadomościMateusz Krojenka w Kramsku. Kulinarne zmagania o tytuł „Mistrza Żuru”

Mateusz Krojenka w Kramsku. Kulinarne zmagania o tytuł „Mistrza Żuru”

Dodano: , Żródło: LM.pl
Mateusz Krojenka w Kramsku. Kulinarne zmagania o tytuł „Mistrza Żuru”

Lokalni przedsiębiorcy wezmą w tym roku udział w konkursie na „Mistrza Żuru”. Kramskie Wybijanie Żuru już w najbliższą sobotę.

Tuż przed Wielkim Piątkiem w gminie Kramsk królowała tradycja „wybijania żuru”. Polegała ona na polewaniu postną zupą okna, szczególnie w domach panien na wydaniu. Od 15 lat przypomnieć o tym zwyczaju próbują organizatorzy Kramskiego Wybijania Żuru. Jubileuszowa impreza odbędzie się w najbliższą sobotę, 25 marca o godz. 15:00 w auli Szkoły Podstawowej im. Olimpijczyków Polskich w Kramsku.

Poza możliwością symbolicznego chluśnięcia żurem na okno, w programie znalazły się prezentacje kulinarne, konkurs na „Mistrza Żuru” i na „potrawę wielkanocną”, a także kiermasz rękodzieła i występy artystyczne. Nie zabraknie również akcji charytatywnej i licytacji, z których dochód zostanie przekazany Alicji Stefanowskiej z Izabelina (o dziewczynce pisaliśmy TUTAJ).

Swoje kulinarne zdolności zaprezentuje znany z telewizyjnego programu „Masterchef” Mateusz Krojenka. Będzie on również przewodniczącym jury, które oceni zupy przygotowane przez lokalnych przedsiębiorców i wybierze „Mistrza Żuru”. O ludową oprawę artystyczną imprezy żadna zespół „Wiwaty”.

Mateusz Krojenka w Kramsku. Kulinarne zmagania o tytuł „Mistrza Żuru”
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole