Skocz do zawartości
LM.plWiadomościMarszałek złożył wniosek do PKP PLK ws. budowy kolei do Turku

Marszałek złożył wniosek do PKP PLK ws. budowy kolei do Turku

Dodano: , Żródło: LM.pl
Marszałek złożył wniosek do PKP PLK ws. budowy kolei do Turku
Kolej Konin - Turek

Województwo Wielkopolskie potwierdziło w PKP PLK S.A. budowę linii kolejowej Konin – Turek. To kolejny formalny krok, który był wymagany w związku z tą inwestycją.

Przypomnijmy, w połowie lipca Sejmik Województwa Wielkopolskiego wpisał budowę linii kolejowej Konin – Turek do Wieloletniej Prognozy Finansowej Województwa Wielkopolskiego. Było to potwierdzenie zapewnienia finansowania tej inwestycji po długich negocjacjach między władzami wojewódzkimi, a samorządami lokalnymi Wschodniej Wielkopolski.

Nie był to jednak ostatni formalny krok, który władze wojewódzkie musiały uczynić w związku z tym projektem. Kluczowe było bowiem złożenie wniosku do PKP PLK S.A., który będzie odpowiadać za realizację zadania. Trzy z pięciu inwestycji zgłoszonych przez Wielkopolskę do programu Kolei+ zostało potwierdzonych w PKP PLK już w czerwcu.

Tego samego doczekał się też projekt budowy linii Konin – Turek. Jak informuje biuro prasowe Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego, władze wojewódzkie taki wniosek do PKP PLK S.A. już złożyły.  

Tutaj powinna wyświetlić się sonda
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole