Skocz do zawartości
LM.plWiadomościKramsk uczci nowe święto narodowe. Konkursy z okazji 27 grudnia

Kramsk uczci nowe święto narodowe. Konkursy z okazji 27 grudnia

Materiał promocyjny

Dodano:
Kramsk uczci nowe święto narodowe. Konkursy z okazji 27 grudnia
materiał promocyjny

Młodsi uczniowie i przedszkolaki mogą przygotować lapbooki, starsi prezentacje multimedialne – wójt gminy Kramsk i tamtejszy Gminny Ośrodek Kultury ogłosiły właśnie konkursy dla dzieci i młodzieży dotyczące zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego.

Prezydent RP Andrzej Duda podpisał ustawę z dnia 1 października 2021 roku o ustanowieniu Narodowego Dnia Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego. Nowe święto państwowe ma uczcić rocznicę Powstania Wielkopolskiego, które wybuchło 27 grudnia 1918 roku w Poznaniu. Powstanie było największym na terenie zaborów, zakończonym zwycięstwem, zrywem niepodległościowym. Ten dzień uczcić chce też samorząd Kramska. Wójt wspólnie z Gminnym Ośrodkiem Kultury ogłosili z tej okazji konkursy dla dzieci i młodzieży. Mają na celu zdobywanie i popularyzowanie wiedzy o powstaniu i jego uczestnikach, zachęcanie uczniów do aktywności twórczej, do czytania i czerpania wiedzy, rozwijanie ich kreatywności i wrażliwości, a przede wszystkim uczą umiłowania tego, co swojskie i bliskie. Młodsi uczniowie i przedszkolaki mogą przygotować lapbook, czyli coś w rodzaju teczki tematycznej, w której można umieścić wiadomości na wybrany temat. Pełni on funkcję interaktywnej przestrzeni na rysunki, opowiadania, wykresy, słówka, terminy czy też zdjęcia. To wszystko umieszczone jest w kieszonkach, kopertach, książeczkach o przeróżnych kształtach. Lapbook jest więc czymś w rodzaju teczki interaktywnej przypominającej papierowy teatrzyk mieszczący się na naszych kolanach, stąd właśnie jej nazwa lapbook (czyli tzw. „książka na kolanach”). Starsi zmierzą się z tematem „Pokaż historię - Powstanie Wielkopolskie 1918”. Ich prezentacje multimedialne mogą być wykonane dowolną techniką: prezentacja Power Point lub film video do 15 minut, zapisane na płycie DVD.

GOK będzie czekał na prace do 21 grudnia, rozstrzygnięcie nastąpi dzień później. Dla najlepszych ufundowano nagrody, prace będzie też można później obejrzeć na wystawie i w gminnych mediach społecznościowych.

Kramsk uczci nowe święto narodowe. Konkursy z okazji 27 grudnia
Kramsk uczci nowe święto narodowe. Konkursy z okazji 27 grudnia
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole