Skocz do zawartości
LM.plWiadomościKolędowanie gospel. Kulturalny prezent pod choinkę

Kolędowanie gospel. Kulturalny prezent pod choinkę

Dodano:
Kolędowanie gospel. Kulturalny prezent pod choinkę

Gospel Rain, Konin Gospel Choir oraz Beata Bednarz zaśpiewają w Koninie najpiękniejsze polskie kolędy.

Wspólny koncert 6 stycznia o 18.00 na scenie Konińskiego Domu Kultury. W Trzech Króli będzie można wysłuchać kolęd, pastorałek w wykonaniu artystów, ale także włączyć się do śpiewania. Bilety na koncert można kupić w kasie Konińskiego Domu Kultury oraz online. Może to być kulturalny prezent pod choinkę.

Beata Bednarz to wokalistka o niepowtarzalnej barwie i skali głosu. Laureatka, gość i juror wielu festiwali. Pojawiła się u boku wielu ważnych postaci polskiej sceny muzycznej. Absolwentka i pedagog Instytutu Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach. Zawodowe śpiewanie rozpoczęła w 1985 roku. Śpiewa z zespołami kojarzonymi z nurtem gospel.

Gospel Rain to kilkudziesięcioosobowy zespół wspierany przez znakomitych solistów i instrumentalistów, stworzony z chrześcijańskiej inspiracji. Grupa zebrała się po raz pierwszy w Lublinie w sierpniu 1991 roku, po Światowym Spotkaniu Młodzieży w Częstochowie, w którym wziął udział Jan Paweł II. Założycielem i liderem zespołu jest Grzegorz Głuch – kompozytor, aranżer, wokalista, animator środowiska muzyki gospel.

Konin Gospel Choir to grupa pasjonatów, których łączy miłość do muzyki gospel. Tej jesieni rozpoczęli swój dwudziesty sezon artystyczny. Wpisali się w krajobraz kulturalny miasta. Koncertowali z Grażyną Łobaszewską, Kayah, Natalią Kukulską, Beatą Bednarz, Mietkiem Szcześniakiem, Kubą Badachem, Piotrem Cugowskim oraz wykonawcami nurtu gospel z Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych. Mają na swoim koncie wydawnictwa fonograficzne (2006- Kolędy Gospel oraz 2017 – wydane w USA oratorium „God Created” autorstwa zaprzyjaźnionego amerykańskiego kompozytora Norrisa Garnera), koncerty, udział w warsztatach i festiwalach. Chór działa pod kierownictwem Beaty Stanisławskiej-Zielak, a towarzyszy mu zespół Holy Noiz.

Kolędowanie Gospel w Konińskim Domu Kultury 6 stycznia o 18.00. Bilety 30 zł w kasie KDK.

Kolędowanie gospel. Kulturalny prezent pod choinkę
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole