Skocz do zawartości
LM.plWiadomościKleczew. Dotarły pieniądze na dodatki węglowe. Ale tylko dla części mieszkańców

Kleczew. Dotarły pieniądze na dodatki węglowe. Ale tylko dla części mieszkańców

Dodano: , Żródło: LM.pl
Kleczew. Dotarły pieniądze na dodatki węglowe. Ale tylko dla części mieszkańców
Kleczew

Nieco ponad 40% wnioskowanej kwoty na wypłatę dodatków węglowych dotarło do gminy Kleczew. Dostaną je mieszkańcy, którzy jako pierwsi złożyli wnioski. Reszta będzie musiała poczekać prawdopodobnie do połowy października.

Dopiero w tym tygodniu do gminy Kleczew dotarły pieniądze z rządu na wypłatę dodatków węglowych. Mieszkańcy czekają na ich wypłatę od sierpnia. Część z nich będzie mogła cieszyć się z 3000 zł już w tym tygodniu, ale reszta musi uzbroić się w cierpliwości. Niecałe 2,4 mln zł, które otrzymał Kleczew, wystarczy na wypłatę świadczeń dla 782 wnioskodawców. To ok. 40% wszystkich gospodarstw domowych, które składały wniosek.

Wszystkie złożone wnioski zostały już pozytywnie zweryfikowane przez kleczewskich urzędników. Wypłata pierwszych dodatków ma się odbyć w tym tygodniu. 4 października Kleczew wystąpi o kolejną transzę z rządu. Pieniędzy można spodziewać się dopiero tydzień później, co oznacza, że kolejni mieszkańcy na dodatki liczyć mogą dopiero mniej więcej w połowie października.

Chcemy możliwie jak najszybciej reagować, by te pieniądze do naszych mieszkańców jak najszybciej trafiły, by oni mogli jak najszybciej tym budżetem gospodarować. Chciałem powiedzieć – kupować węgiel na zimę, ale wszyscy wiemy, że tego dodatku nawet na tonę węgla nie wystarczy. Ale my robimy co możemy, wykonujemy polecenia rządu – deklaruje burmistrz Mariusz Musiałowski.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole