Skocz do zawartości
LM.plWiadomościJakie kosmetyki do pielęgnacji brody wybrać?

Jakie kosmetyki do pielęgnacji brody wybrać?

Materiał promocyjny

Dodano:
Jakie kosmetyki do pielęgnacji brody wybrać?
materiał promocyjny

Kosmetyki do pielęgnacji brody pomagają zadbać o prawidłowy wygląd zarostu. Wypielęgnowany zarost wygląda bardzo schludnie i reprezentatywnie. Stanowi poniekąd wizytówkę i ważny element całej aparycji mężczyzny. Dodaje mu uroku, poważniejszego wyglądu i gracji. Warto więc używać kosmetyków, po których użyciu broda wygląda zdrowo, jest dobrze ułożona i wygląda lśniąco. Jakie produkty wybrać do swojej brody? Podpowiadamy.

Jakie kosmetyki do brody wybrać?

W ostatnich latach panuje trend drwala, którego charakteryzuje zadbany i starannie przystrzyżony zarost. Coraz większa liczba mężczyzn decyduje się na zapuszczenie bujnego owłosienia na twarzy. Należy jednak pamiętać o tym, że o owłosienie w tym miejscu warto dbać z należytą troską. Odpowiednia pielęgnacja i dobre kosmetyki do brody będą zapewniały dobry wygląd. Warto więc postawić na różne kosmetyki i kupić wszystko, czego potrzebuje zarost, aby wyglądał imponująco. Poniżej przedstawiamy najważniejsze pozycje, które powinny znaleźć się na półce każdego brodacza.

Po pierwsze szampon do brody

Prawidłową pielęgnację zarostu zaczynamy od szamponów do brody. Warto zaznaczyć, że zwykłe szampony do włosów nie są odpowiednim produktem, mimo wszystko. Męski zarost potrzebuje większej uwagi, z racji tego, że jest to inny typ włosa. Wąsy broda powinny być więc pielęgnowane inaczej i jest nie to nie lada wyzwanie. W zależności od efektu przetłuszczenia należy myć brodę specjalnym szamponem nawet raz dziennie.

Odżywki do brody — prawidłowa pielęgnacja

Kolejną pozycją, która pokocha Twoja broda, jest odżywka. Jest to szczególnie istotne, jeżeli borykasz się z problemem suchości lub przetłuszczania. W celu posiadania jak najlepszej jakości włosów na twarzy warto do codziennej pielęgnacji włączyć taki produkt. Odżywki do brody działają podobnie jak szampony. Odpowiednio nawilżają, odżywiają i usuwają zabrudzenia, natomiast w ich składzie występuje więcej substancji aktywnych.

Odżywki do brody i wąsów dzielą się na dwie kategorie: suche i na mokro. Pierwsze z nich nakładamy na zarost i dalej już nic nie robimy. Drugi rodzaj po wmasowaniu we włoski po pewnym czasie spłukujemy.

Kosmetyki do brody — olejki do brody

Najbardziej popularnym preparatem do zarostu są oczywiście olejki do brody. Wpływają one na odżywienie i zmiękczenia włosków, a także nawilżają skórę twarzy, która wykazuje tendencję do przesuszania. Olejki to produkty, które za sprawą swojej konsystencji docierają w każdy zakamarek zarostu, dzięki czemu mamy pewność, że cały zarost jest odpowiednio nawilżony.

Balsamy do brody — stylizacja i odżywienie zarostu

Zaletą balsamów jest fakt, iż są one wielofunkcyjnym kosmetykiem. Posiadają zarówno składniki nawilżające, jak i odżywiajcie. Dzięki swojej konsystencji odpowiedniej dla brodaczy, którzy posiadają niesforny zarost, pomagają utrwalić i okiełznać odstające włoski i należycie je ułożyć. Taki produkt  może nadawać także lekki połysk, dzięki czemu zarost prezentuje się jeszcze lepiej. Przy wyborze balsamu w sklepie warto także zwrócić uwagę na jego zapach, tak, aby wybrać go zgodnie z naszymi preferencjami.

Kosmetyki do brody — woski do brody i wąsów

Każdy sklep w swojej ofercie posiada zazwyczaj także woski. Są one doskonałe dla zaawansowanych brodaczy, którzy chcą nadać swojemu zarostowi odpowiedniego kształtu. Wosk jest szczególnie przydatny do zwariowanych stylizacji, w przypadku posiadania długiej brody, lub gdy posiadamy wąs, który chcemy zakręcić. Mocny chwyt gwarantuje długi efekt.

Akcesoria do brody – kartacz

Oprócz odpowiednich kosmetyków warto także poświęcić uwagę i zaopatrzyć się w inną grupę akcesoriów. Są to oczywiście specjalne grzebienie do brody, które pomagają okiełznać włosy i wyczesać wszelki brud, zanieczyszczenia oraz resztki jedzenia, z którymi ma do czynienia każdy brodacz. Takie akcesoria dobrze działa także na skórę twarzy – masowanie oraz czesanie zarostu pobudza skórę do lepszego krążenia.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole