WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

M jak moderacja

Dodano: 5.09.2012 12:49

Jak reagować na chamstwo w Internecie? Oprócz moderacji, Portal LM.pl przyłączył się do akcji „Komentuj. Nie obrażaj”. Chodzi o podniesienie poziomu kultury wypowiedzi w sieci.

Internet to ogromna przestrzeń masowej komunikacji. Pojawiające się w niej komentarze mają więc wpływ na wizerunek mediów internetowych. Chcemy zachęcić uzytkowników do zwracania uwagi na kulturę wypowiedzi, a z drugiej strony do reagowania na wulgarne, obraźliwe i napastliwe komentarze.

O konsekwencjach obrażania na forum, mówią w materiale filmowym przedstawiciele policji i prokuratury. Adwokat podpowiada jak walczyć z pomówieniami. Ściganie autorów obraźliwych komentarzy jest coraz bardziej skuteczne. Za zmianami w wirtualnej rzeczywistości zaczyna nadążać także prawo. Od roku funkcjonują w Kodeksie Karnym przepisy, które umożliwiają ściganie i karanie stalkingu, czyli złośliwego, uporczywego prześladowania, które zagraża bezpieczeństwu.

Nie bój się wypowiadać w kontrowersyjnych tematach, ale dopóki robisz to kulturalnie, masz prawo mieć odmienną opinię!


Zgłaszanie nadużyć na portalu LM.pl :  moderacja@portal.lm.pl

By dokonać zgłoszenia nadużycia trzeba napisać gdzie ono wystąpiło (komentarz, forum, czat, ogłoszenia)- najlepiej wysłać link z adresem www oraz podać powód zgłoszenia, np. :
komentarz / post :

 • zawiera wulgaryzmy
 • propaguje alkohol / narkotyki
 • nawołuje do agresji
 • obraża osoby publiczne
 • obraża uczucia religijne, inne narodowości, rasy ludzkie
 • jest reklamą
 • przyczynia się do łamania praw autorskich
 • jest spamem
 • zawiera dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe
 • jest agresywnym atakiem na współdyskutanta
 • nie ma nic wspólnego z danym artykułem
 • zawiera taką ilość błędów ortograficznych i literowych, że jest nieczytelny
 • zawiera uwagi do redakcji, nie odnosi się do artykułu
 • jest niestosowny w kontekście śmierci osoby
 • awatar narusza prawo lub dobre obyczaje


 • M jak moderacja

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:Komentuj nie obrażaj,   moderacja,   potral,   komentarze,   cenzura

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

.tylko że dziwota że wulgarne i obraźliwe komentarze tutaj nie są usuwane w większości a takie jakies że swoim zdaniem które są prawdziwe a dla portalu w oczy kole ..... Dziwny jest ten .... Świat
Dodano: 5.09.2012 12:58    Przez: ~aaaa
właśnie to samo stwierdzam i ja,kilkakrotnie mój komentarz został usunięty pomimo że obok mojego widniał totalnie niecenzuralny
Dodano: 5.09.2012 18:37    Przez: ~henryk b.
przyłączam się w100%-masz rację,też tego doświadczyłem
Dodano: 8.09.2012 18:03    Przez: henryk1949
Ten artykuł jest tylko na postrach. Nikt nie jest wstanie kontrolować wpisów, bo trzeba by zatrudnić armie moderujących ludzi a automaty łatwo można obejść. Poza tym usuwa się krytykę na swój, czyli danej firmy prowadzącej witrynę internetową, mimo że prawo zabrania usuwania krytyki. Wszystko to pozory. Zgodne z regulaminem, ale niewygodne wpisy są usuwane wszędzie gdzie tylko nie zajrzeć a hejt, wulgarność i obrażanie nadal zostaje. Prawo jest tylko dla maluczkich a kombinatorstwo opiekunów witryn pozostaje bezkarne. :-)
Dodano: 9.03.2017 11:26    Przez: ~T1000

KOMENTARZE

Zaczyna działać cenzura na kilku głównych portalach pod przykrywką walki z wulgaryzmami.Zauważcie, że z PiS i Kaczyńskich bardziej żartowano i wyśmiewano ich.Z PO i Tuskiem jest inaczej.Tu opinie są delikatniej mówiąc ostre i niewybredne.Ale nie dziwi mnie to , bo koń jaki jest każdy widzi.
Dodano: 05.09.2012 16:08    Przez: ~oświecony
Portal jest w miarę ok.Są dużo gorsze.Byleby nie spadł na psy jak np.Onet , który cenzuruje już wszystko co przeciw jedynie słusznej Polskiej Zjednoczonej Platformie Obywatelskiej i jej pierwszemu sekretarzowi Tuskowi.
Dodano: 05.09.2012 16:15    Przez: ~oświecony
Ułatwienia w ściganiu są takie,że najpierw trzeba zapłacić prokuratorowi 300 zł.,żeby się zastanowił,czy chce ujawnić personalia internauty szkalującego twoje nazwisko.I raczej 300 zł.idzie w kanał,"bo to mała szkodliwość społeczna czynu jest".A o moderacji zapomnijcie,bo to żarty.
Dodano: 05.09.2012 19:09    Przez: ~doświadczony
filmik wskazuje,że mamy być dobrzy dla władzy,a usuwane komentarze,że i dla osób duchownych.my sami możemy się pozabijać.
Dodano: 05.09.2012 19:16    Przez: ~szkarlatyna
możemy też obrażać żydów na lm.służę dokumentacją.
Dodano: 05.09.2012 19:35    Przez: ~zappa
A żydzi obrażają nas - też mogę służyć dokumentacją.
Dodano: 06.09.2012 10:31    Przez: ~mahomet
bez dokumentacji wiadomo,że wszyscy was obrażaja,choćby dlatego,że pozwalają chodzić swoim kobietom z odsłoniętą twarzą.
Dodano: 06.09.2012 12:43    Przez: ~euroman
tyle anonimowych komentarzy pod tym artykułem a jak redakcja zaprosiła do komentowania na ich fejsie" facebook.com/portalLM to brak odważnych - tylko jedna Pani jest odważna - gratuluje; a reszta ? HAHAHA ale z was anonimowe kozaki - czemu swoje żale uzewnętrzniacie ale tylko anonimowo- hejerzy
Dodano: 05.09.2012 19:50    Przez: ~love
bo ja nie mam tych waszych dennych fejbukow i fotek czy naszych klas. Pozdro
Dodano: 05.09.2012 20:12    Przez: ~aaaa
Czy to oznacza, że Tusk już delikatnie wdraża ACTA w życie ?
Dodano: 05.09.2012 21:50    Przez: ~ciekawy
a kogo interesuje denny fejsbuk??? czy inne denne nowotwory , nie obrażających chorych na nowotwór?
Dodano: 05.09.2012 22:35    Przez: ~mądry
ludzie za darmo sprzedajecie własną prywatośc i wolnośc wchodząc na amerykańskie fejsbuki i tam publikujecie swoje komentarze i zdanie a dany temat pod własny kuźwa nazwiskiem , to jeden z celów by sie pozbycnajsłabszego ogniwa , czyli głupich
Dodano: 05.09.2012 22:36    Przez: ~madry
Tomasz Nowak, poseł PO był 1 marca 1989 r. zarejestrowany przez SB z Konina jako kontakt operacyjny, ps. "Aktor". Pozyskany do sprawy o krypt. "Pegaz" ("zagadnienie" - kultura i sztuka). Zdjęty z ewidencji 9 stycznia 1990 r. Materiały zniszczono.
Dodano: 06.09.2012 10:04    Przez: ~Konin
no i co z tego?
Dodano: 06.09.2012 12:46    Przez: ~as
2 z 5
<<12345>>
Copyright © 1999 - 2021 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO