WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Starosta koniński z wotum zaufania. Zarząd uzyskał absolutorium

Dodano: 25.06.2021 15:19
Źródło: LM.pl

Bez gratulacji i braw, ale z wotum zaufania oraz absolutorium. Radni Powiatu Konińskiego dali zielone światło dalszemu działaniu starosty oraz zarządu.

Zanim doszło do głosowań, starosta Stanisław Bielik przedstawił raport o stanie powiatu konińskiego.

- Mienie powiatu w ciągu roku zwiększyło się o 34 324 977,20 zł. Przyczyniły się do tego zrealizowane inwestycje, a stan majątku na koniec 2020 roku wynosił 306 305 401,15 zł – mówił Stanisław Bielik. - Realizowane były rozwiązania przyjęte w celu przeciwdziałania skutkom społecznym i gospodarczym epidemii – dodał.

Za przyjęciem raportu, a co za tym idzie za udzieleniem wotum zaufania staroście opowiedział się klub Polskiego Stronnictwa Ludowego. Anna Woźniak z Prawa i Sprawiedliwości podkreśliła, że chociaż jej klub dostrzega działania zarządu w pozyskiwaniu środków na inwestycje i zwiększenie wartości majątku powiatu to radni tej opcji wstrzymają się od głosu.

- Dla dalszego kierunku rozwoju powiatu trzeba podtrzymywać dobre relacje z samorządami gmin i instytucjami. Ważne jest, aby zarząd łączył radę a nie ją dzielił. Pracujmy na rzecz społeczeństwa, ale w dobrym tonie i uwzględniając każdy zakamarek naszego powiatu – powiedziała Anna Woźniak.

Przeciwko wotum opowiedział się natomiast klub Nasz Powiat.

- Rok temu mówiliśmy o aroganckim i jednoosobowym stylu zarządzania oraz braku konsultacji w kluczowych dla powiatu kwestiach. Teraz do tych zarzutów należy dołożyć realizowanie prywatnej polityki służącej wyłącznie jednej osobie – mówił Andrzej Perkowski.

- Raport o stanie powiatu to jest coś więcej niż same cyfry. Istotny element to brak jasnej polityki inwestycyjnej. Drugi element to opóźnianie i unikanie odpowiedzi na interpelacje radnych. Trzeci to sytuacja covidowa. Rada oczekuje od zarządu w sytuacjach nadzwyczajnych działań ponadstandardowych. Poza tym nie da się ukryć, że nastąpiło znaczne pogorszenie relacji między radnymi i atmosfery w tej radzie – dodał Janusz Stankiewicz.

Szef klubu Towarzystwa Samorządowego w swoim wystąpieniu podkreślił natomiast, że raport o stanie powiatu odpowiada na wszystkie podstawowe informacje jakie przewiduje ustawa. Tadeusz Słodkiewicz poinformował, że radni będą głosować zgodnie z własnym sumieniem. Ostatecznie, za udzieleniem wotum staroście Bielikowi zagłosowało 13 radnych, 3 osoby były przeciw, a 8 radnych wstrzymało się od głosu.

Nieco inaczej rozłożyły się głosy przy udzieleniu absolutorium zarządowi powiatu konińskiego za wykonanie budżetu w 2020 roku. Za opowiedziało się 14 radnych, nikt nie był przeciw, a 10 radnych wstrzymało się od głosu.

slajd 1 z 9
NASTĘPNY SLAJD

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

To jakiś żart. Ten powiat jest biedny jak mysz kościelna. Zero pomysłu, stąd ludzie uciekają stąd.
Dodano: 25.06.2021 16:57    Przez: xfactor
PSL to wiejska totalna oPOzycja, widzę jaką agresją zioną politycy PSL do rządu Prawa i Sprawiedliwości, oni są niekiedy gorsi od PO, dlaczego tacy ludzie reprezentują konserwatywną i bogobojną wieś ?
Dodano: 25.06.2021 15:47    Przez: Sołtys

KOMENTARZE

PSL to wiejska totalna oPOzycja, widzę jaką agresją zioną politycy PSL do rządu Prawa i Sprawiedliwości, oni są niekiedy gorsi od PO, dlaczego tacy ludzie reprezentują konserwatywną i bogobojną wieś ?
Dodano: 25.06.2021 15:47    Przez: Sołtys
Napisz to jeszcze raz,ale z sensem.
Dodano: 25.06.2021 21:59    Przez: życzliwy
To jakiś żart. Ten powiat jest biedny jak mysz kościelna. Zero pomysłu, stąd ludzie uciekają stąd.
Dodano: 25.06.2021 16:57    Przez: xfactor
A ja Sz.Panu staroście Bardzo serdecznie Gratuluje zaufania. Pani z PiS Woźniak chyba nie wie co sama powiedziała mówiąc że widzi działania na plus ale od głosu się klub powstrzymuje... Widać jaka mentalność ma obecna "władza rządząca" Klub Pis za taką beznadziejną wypowiedź powinien ukarać ową panią a nam wierzyć trzeba że to już kwestia miesięcy. Co do PSL. Wciąż są nieudolni w każdych działaniach co ma swoją przyczynę z osobach zarządzających niemal już na kazdym szczeblu od W.P po W.K.K.
Dodano: 25.06.2021 17:12    Przez: polska
Copyright © 1999 - 2021 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO