Skocz do zawartości
LM.plWiadomościGmina Kleczew zapłaci ponad 200 tys. zł za wadliwy przetarg z 2017 roku

Gmina Kleczew zapłaci ponad 200 tys. zł za wadliwy przetarg z 2017 roku

Dodano: , Żródło: LM.pl
Gmina Kleczew zapłaci ponad 200 tys. zł za wadliwy przetarg z 2017 roku

Ponad 213 tys. zł kar, odsetek i kosztów postępowania sądowego będzie musiała zapłacić gmina Kleczew. To efekt wyroku Sądu Apelacyjnego w Poznaniu w sprawie przetargu z 2017 roku.

Chodzi o przetarg z 2017 roku na świadczenie usług w zakresie publicznego transportu zbiorowego na terenie gminy i miasta Kleczew z wjazdem do miasta Konina. Przetarg wygrała wtedy firma Euromatpol Mateusz Czkalski. Postępowanie zaskarżył jednak do sądu Andrzej Krysztofowicz, właściciel Eurobusu, innego uczestnika przetargu. Kwestią sporną był sposób wniesienia wadium. Sądy dwóch instancji: Okręgowy w Koninie i Apelacyjny w Poznaniu przyznały rację właścicielowi Eurobusu. Gmina Kleczew musi mu wypłacić ponad 213 tys. zł odszkodowania, odsetek i kosztów postępowania.

Co jakiś czas nam wypada trup z szafy. Teraz wyleciał kolejny. Co chwilę okazuje się, że były jakieś nieprawidłowości – ocenia Mariusz Musiałowski, burmistrz gminy Kleczew. Zaskarżony przetarg organizowany był bowiem jeszcze przez poprzednie władze, gdy burmistrzem był Marek Wesołowski. – To nie jest koniec. Z informacji, które do mnie docierają, takich historii będziemy mieć jeszcze co najmniej... no, nie chcę strzelać. Wkrótce boleśnie odczujemy fakt popełniania błędów we wcześniejszych latach, zanim obecny burmistrz i obecna Rada przystąpili do pracy. Już teraz uprzedzam, że to nie będą małe kwoty.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole