Skocz do zawartości
LM.plWiadomościDni Kleczewa w nowym miejscu? Plac za stadionem ma się zmienić

Dni Kleczewa w nowym miejscu? Plac za stadionem ma się zmienić

Dodano: , Żródło: LM.pl
Dni Kleczewa w nowym miejscu? Plac za stadionem ma się zmienić
Kleczew

Za stadionem w Kleczewie powstać ma dodatkowe boisko. Docelowo cały ten teren ma być zagospodarowany. – Uważam, że to będzie fajna miejscówka w Kleczewie – mówi burmistrz Mariusz Musiałowski.

350 tys. zł kosztować będzie gminę Kleczew pierwszy etap zagospodarowania placu za trybuną stadionu. – W tej chwili mamy tam pastwisko, a chcemy, żeby było boisko – mówił podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej burmistrz Mariusz Musiałowski. Możliwość inwestycji dały pieniądze otrzymane od Lokalnej Grupy Działania. W ramach inwestycji plac o wymiarach sto na 60 metrów ma zostać splantowany, nawieziony nową ziemią i zasiany trawą. Nawodnienie zapewniać ma infrastruktura, która już istnieje na stadionie, a odwodnienie – lekkie pochylenie terenu.

Tak zagospodarowany plac ma służyć do treningów piłkarskich, czy po prostu rekreacji mieszkańcom Kleczewa. – Tam jest bezpiecznie, nie ma żadnej ulicy – przekonywał Mariusz Musiałowski. Dodał również, że w przyszłości mogłyby odbywać się tam Dni Kleczewa. – Rozplanujemy to tak, by wszystkie imprezy w przyszłości przenieść właśnie tam. To jest centrum Kleczewa. Na targowicy jest ciasno, nie ma co się oszukiwać. Uważam, że to będzie fajna miejscówka w Kleczewie.

Wykonanie boiska ma być pierwszym etapem zagospodarowania całego tego terenu. – Sukcesywnie będziemy matce naturze wyrywać kolejne metry tego bagna, zamieniając je na atrakcyjne miejsce – zapewniał burmistrz.

fot. Google Maps

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole