Skocz do zawartości
LM.plWiadomościBudżet Konina na 2022 rok. Komisje społeczne bez długiej dyskusji

Budżet Konina na 2022 rok. Komisje społeczne bez długiej dyskusji

Dodano: , Żródło: LM.pl
Budżet Konina na 2022 rok. Komisje społeczne bez długiej dyskusji
Rada Miasta Konina

Komisje Edukacji, Kultury i Sportu, Rodziny i Spraw Społecznych oraz Praworządności pozytywnie zaopiniowały projekt budżetu miasta na 2022 r. Dyskusja nie była długa.

Urząd Miasta przedstawił projekt budżetu na 2022 r. (omówienie projektu - TUTAJ) trzem pierwszym komisjom Rady Miasta Konina. W poniedziałek nad dokumentem mieli debatować radni z komisji społecznych. Dyskusja nie była długa, zawarła się w zaledwie kilku wypowiedziach konińskich radnych.

Witold Nowak, zastępca prezydenta Konina ds. społecznych mówił, że projekt budżetu powstawał w bardzo trudnych warunkach, w trakcie dużej niepewności. – I on tak też będzie realizowany. Bieżąca sytuacja związana z pandemią bardzo mocno zmienia sytuację finansową jednostek samorządu terytorialnego, także naszą. Dzisiejsze decyzje ministra już wpłyną na to, jak dochód będzie realizowany. Co będzie w przyszłym roku – nikt nie jest w stanie na to pytanie odpowiedzieć.

Następnie wyliczył największe inwestycje z obszarów społecznych, które miasto chce zrealizować w przyszłym roku. To m.in. przebudowa stadionu przy ul. Dmowskiego. – Lada dzień będziemy podpisywać umowę z Ministrem Sportu na realizację tej inwestycji – zapowiedział Witold Nowak. Ponadto miasto kontynuować będzie remont Domu Zemełki i tworzenie w nim Inkubatora Aktywności Kulturalnej, wyremontuje dach na hali Rondo i stworzy dokumentację na remonty boisk szkolnych, powstanie klubu seniora, Centrum Szkolenia Żeglarstwa w Gosławicach oraz remont amfiteatru.

Jednocześnie Witold Nowak zaapelował do radnych o nieskładanie dodatkowych wniosków. Ci projekt budżetu ocenili w większości pozytywnie. Dyskusja nie była długa. Tadeusz Piguła (Lewica) chwalił decyzję o przeznaczeniu niemal dziesięciu milionów złotych planowanej nadwyżki na spłatę długów oraz zaplanowane w budżecie niewielkie inwestycje infrastrukturalne w różnych punktach miasta. – Każdy dostał jakąś okruszynkę, na tyle, na ile nas stać. Cieszy mnie ta infrastruktura sportowa, szkoda, że jeszcze ten budżet na stowarzyszenia nie wzrasta.

Szereg potrzebnych inwestycji w starej części miasta, szczególnie w okolicach Pawłówka, ul. Solnej i Podgórnej wyliczył radny Tomasz Andrzej Nowak (Lewica). Natomiast Zenon Chojnacki (PiS) dopytywał o szczegóły przekazania ok. 90 tys. zł dla samorządu województwa wielkopolskiego na program leczenia niepłodności metodą in vitro oraz apelował o poprawę bazy infrastrukturalnej Zespołu Szkół Górniczo-Energetycznych w Koninie.

Ostatecznie wszystkie trzy komisje pozytywnie zaopiniowały projekt budżetu. Za byli radni KO, Lewicy i Wspólnego Konina, wstrzymali się radni PiS. We wtorek nad projektem budżetu debatować będą Komisje Finansów i Infrastruktury.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole