Skocz do zawartości
Ukraina

Pomoc dla Ukrainy. Jak się odnaleźć? Informacje, ogłoszenia, inicjatywy | Це війна! Втеча Дарини з Одеси

LM.plWiadomościBadania piersi na początku lutego. Trzeba się zarejestrować

Badania piersi na początku lutego. Trzeba się zarejestrować

Dodano: , Żródło: LM.pl
Badania piersi na początku lutego. Trzeba się zarejestrować

4 lutego przy ul. Staszica 16 w Koninie stanie mammobus. Kobiety w wieku 50 – 69 lat będą mogły w nim bezpłatnie przebadać piersi, młodsze – za opłatą. Wcześniej trzeba się zarejestrować.

Mammobus stanie na terenie Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej przy ul. Staszica 16 w Koninie 4 lutego w godz. 14.00 – 17.00. Z badania mammograficznego skorzystać będą mogły bezpłatnie kobiety w wieku 50 – 69 lat, które w ciągu ostatnich dwóch lat nie korzystały z takiego badania opłaconego przez NFZ. Młodsze panie, w wieku 35 – 49 lat, będą mogły przebadać się za opłatą w wysokości stu złotych.

Na badanie trzeba się zarejestrować pod numerem telefonu: 61 855 75 28 lub 61 851 30 77. Przy rejestracji telefonicznej należy podać dane osobowe oraz numer PESEL. Przed wykonaniem badania trzeba będzie okazać dowód osobisty oraz ważny dokument ubezpieczenia.  

Badania wykonywane są przez specjalistów z Ośrodka Profilaktyki i Epidemiologii Nowotworów w Poznaniu. Uzyskane zdjęcia mammograficzne oceniane będą przez dwóch niezależnych lekarzy radiologów. Wyniki badań OPEN prześle na adres domowy pacjentki.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole