Skocz do zawartości
LM.plWiadomości36 miejsc w poszerzonej Strefie Płatnego Parkowania. W środę zdecydują radni

36 miejsc w poszerzonej Strefie Płatnego Parkowania. W środę zdecydują radni

Dodano: , Żródło: LM.pl
36 miejsc w poszerzonej Strefie Płatnego Parkowania. W środę zdecydują radni
Transport

Rozszerzona Strefa Płatnego Parkowania i wyższe opłaty – to propozycje ZDM. W środę decyzję w tej sprawie podejmą radni. We wtorek zastanawiali się, czy zmiany nie powinny być większe.

Pierwsza z proponowanych zmian przez ZDM to rozszerzenie Strefy Płatnego Parkowania w dwóch miejscach – na ul. Dworcowej przed biblioteką i hotelem Konin oraz na ul. Wojska Polskiego za mostem, koło budynku Urzędu Miasta. Łącznie ma to być 36 miejsc objętych opłatą (20 na ul. Dworcowej i 16 na ul. Wojska Polskiego. Jak tłumaczył Grzegorz Pająk, dyrektor ZDM, na ul. Dworcowej miejsca są niemal cały czas zajęte w godzinach pracy Strefy Płatnego Parkowania na pozostałej części ulicy. Powoduje to problemy dla chcących korzystać z usług biblioteki, czy hotelu. Podobnie jest na ul. Wojska Polskiego, gdzie często auta zostawić chcą mieszkańcy załatwiający sprawy w urzędzie. W obu lokalizacjach mają się pojawić parkomaty.

Druga zmiana to podniesienie opłat w całej strefie. Minimalna opłata 50 gr obejmowałaby postój tylko za 10 min. (a nie jak obecnie – 15 min.). Za pierwszą godzinę stawka wynieść ma 3 zł (obecnie: 2 zł), a za drugą godzinę 3,60 zł (obecnie – 2,40 zł), trzecią godzinę 4,20 zł (obecnie – 2,80 zł), za czwartą i każdą kolejną godzinę 3 zł (obecnie – 2 zł). Jak tłumaczył Grzegorz Pająk, podwyżki wynikają z inflacji. Nowe opłaty mają być podobne do stawek w innych miastach.

Radni podczas wtorkowego posiedzenia komisji Rady Miasta Konina pytali o możliwość rozszerzenia strefy na ul. Energetyka (na część przy sądzie, gdzie obecnie parking jest bezpłatny). – Temat jest otwarty – deklarował dyrektor ZDM. Przeciwny był jednak Paweł Adamów. Wiceprezydent tłumaczył, że nie chce znów otwierać dyskusji na temat wchodzenia strefy w ulice osiedlowe. Grzegorz Pająk zapowiedział jednak, że ZDM będzie w przyszłym roku zastanawiał się nad wprowadzeniem płatnych miejsc na Al. 1 Maja.

Ostateczną decyzję radni podejmą w środę na sesji. Członkowie komisji byli w większości za (wstrzymał się Jarosław Sidor, nieobecna była Monika Kosińska).

36 miejsc w poszerzonej Strefie Płatnego Parkowania. W środę zdecydują radni
36 miejsc w poszerzonej Strefie Płatnego Parkowania. W środę zdecydują radni
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole